Knihy

Knižní recenze – Vražda neviňátek (Stanislav Češka)

Zdravím zápisníci! 

Už dlouho mi nebylo u čtení knihy tak zle a tak úzko, jako u téhle. Není to myšleno tak, že by kniha byla špatná, to ne. Jenom její příběh může být „obzvlášť pro matky malých dětí nebo obecně pro poněkud citlivější a útlocitnější jedince stresující“ (citace autora knihy). A věřte, že pro mě stresující byla!

Žánr – Detektivní román, Česká literatura 

Rok vydání – 2017

Překlad – /

Vazba – Vázaná

Anotace – „Za plukovníkem Motlem přichází spolužák jeho manželky, gynekolog z brněnského předměstí. U jedné ze svých pacientek totiž postrádá dítě, které se jí mělo narodit. Pacientka tvrdí, že se jí dítě narodilo v porodnici mrtvé. Doktor však zjistí, že tam žena byla naposledy před lety. Kriminalisté si ji pozvou k podání vysvětlení. To, co se od ní dozvědí a co sami posléze vypátrají, ovšem překoná jejich nejčernější představy…“ Nový příběh ze série románů inspirovaných skutečnými případy brněnských kriminalistů. 

Hlavní postavy – plukovník Motl, jeho žena, podřízení, Dana Borková

Vlastní názor – Jak jsem již psala výše, už dlouho mi nebylo z knihy tak moc úzko, jako z této. Samozřejmě jsem si pod názvem představovala, o čem kniha bude, ovšem výsledek předčil mé obavy a zaskočil mě. 

Vidíme to dnes a denně v televizi, že mizí naši spoluobčané, a povětšinou jsou nalezeni mrtví. I pokud se to týká děti, což mě hrozně bolí a mrzí. Ovšem, co bylo v této knize popsáno, ve mě zanechalo psychickou stopu. 

Obdivuji pana Češku, jakým způsobem a stylem knihu napsal. Je z ní poznat, že se v daném tématu dokáže vyznat. Docela by mě zajímalo, jaké měl pocity, když knihu psal, protože věřím, že se mu o tomhle nepsalo zrovna lehce. Na můj vkus byly některé detaily až moc podrobné a moc detailní. Kniha je opravdu vhodná jen pro silné jedince. 

V dnešní době sociálního zabezpečení se pořád musím pozastavovat nad chováním některých … nechci říci matek, protože tím, že ženská porodí, se nestává automaticky matkou. Matkou se stane až ve chvíli, kdy dítě začne milovat, začne ho vychovávat. Když dítě odhodí někde do babyboxu, nebo nedejbože do igelitové tašky k popelnici, to podle mě není matka, ale bestie. 

Kniha je velmi dobře napsána, a rozhodně ji mohu doporučit jako velmi zdařilý kousek, ovšem jen lidem se silnými žaludky a pevnou vůlí. Slabší povahy by se knize měli vyhnout. Zvlášť konec knihy byl velmi náročný, neudržela jsem slzy. 

Celkové hodnocení – 5/5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství MOBA! 

Knihu zakoupíte zde – Vražda neviňátek 

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

  • Iwik

    Stanislava Češku a jeho plukovníka Motla zbožňuji. Líbí se mi jak jeho detektivní případy ze současnosti, tak i ty historické. Má to něco do sebe a já jsem vždy z jeho děl uchvácená. Na tuto knihu si však asi chvilku počkám, než ji dostanou do naší knihovny a už se moooc těším, až se do ní pustím.

    • Zápisník Spisovatelky

      Já jsem teda nečetla ten první díl s inspektorem Motlem, ale tahle kniha byla skvělá. Sice se mi svíral žaludek během čtení, ale jinak je fakt skvělá a rozhodně ji doporučuju.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *