Knihy

Mrazivý polibek (Richelle Mead)

Zdravím čtenáři!

Úspěšně pokračuji v sérii Vampýrská akademie, podařilo se mi dočíst druhý díl. Než se ovšem vrhnu na třetí, mám tu dva recenzáčky, takže tuto sérii na chvíli odkládám na poličku. Nic mi ovšem nebrání v tom, abych vám tu poreferovala o tom, jak jsem si knihu Mrazivý polibek užila.

Původní název – Frostbite

Žánr – Fantasy, Světová literatura, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2010

Překlad – Katrin Chýlová

Ilustrace – Marek Šebesta

AnotaceRose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian…

Vlastní názor – Tentokrát jsem u obálky nebyla schopna vyluštit, kdo je na ní vyobrazen. Vzadu mužská postava je stoprocentně Strigoj, podle těch červených očí. Ale kdo je ta dívka? Nejdřív jsem si myslela, že je to Lissa, ale ta nemá tmavě hnědé oči, ale jasně zelené. Roce to taky není, protože postava má světlé vlasy a Rose má tmavě hnědé. Jestli vás napadne, koho ty dvě postavy na obálce představují, určitě mi to dejte vědět.

Pokračování Vampýrské akademie, Mrazivý polibek, nám zpočátku trošku shrnuje informace, které jsme získali v prvním díle. Popisuje nám, kdo jsou strigojové, morojové a dhampýři. Musím uznat, že se mi tohle shrnutí líbí, protože ne každý si čte druhý díl bezprostředně po dočtení toho prvního. Takže když má někdo mezi jednotlivými díly určitý časový odstup, tak si moc rád připomene, co se v prvním díle dozvěděl.

Rose a Lissa se od sebe pomalu vzdalují. Lissa se totiž teď dost často věnuje svému novému přítelovi a na Rose prostě nemá čas, což Rose samozřejmě hodně vadí a tak si hledá zábavu někde jinde. Při cestě na její kvalifikační zkoušku se ovšem stane něco strašného. V domě, kde měla zkouška probíhat, najdou spoustu mrtvol. Dimitrij a Rose z místa odjedou zpátky do Akademie.

Vztah mezi nimi dvěma se změnil. Oba po sobě touží, oba ale ví, že je to špatné. A protože ví, že spolu nemůžou být, zdá se velmi příhodné, když s eobjeví Taša, Dimitrijova kamarádka a teta Christiana.

Když se profesoři a studenti vydají na zimní prázdniny na hory, Rose se zajímá pouze o jednoho kluka – Masona. Je si jistá, že by měla Dimitrije nechat být. Jenže když jednoho večera Mason a další dva studenti zmizí, Rose se za nimi vydá. Zjistí, že se studenti vracejí zpátky do Akademie. Proč? Co je vede k tomu, aby se na vlastní pěst vydali zpátky?

Stejně tak jako u prvního dílu (a věřím, že se budu opakovat u všech zbývajících dílů) jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Je to takové velmi lehké čtení, nic extra, proto je to určené pro děti a mládež. A už teď jsem moc natěšená na třetí díl. Za mě 5/5

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *