Knihy

Knižní recenze – Opatruj mě (Maya Banks)

Zdravím zápisníci!

Nedávno měli v Baronetu výprodejovou akci, ve které jsem celkem pořídila 6 knih, plus mi poslali jednu jako dáreček. Jsou to dvě série, první je V žáru bezpečí, a druhá je Temné touhy, oboje od autorky Mayi Banks.

Dnes vám představím první díl série V žáru bezpečí, Opatruj mě.

Žánr – Světová literatura, Romány, Pro ženy

Rok vydání – 2015

Překlad – Zuzana L’alíková

Vazba – Vázaná

Anotace – Když je mladší sestra Caleba Devereauxe unesena, pokračovatel bohaté a mocné rodiny ví, že jedinou šancí, jak ji najít, je obrátit se na tu nejnepravděpodobnější osobu: ženu s darem najít odpovědi, které se ostatním skrývají. Ramie dokáže vycítit něčí bolest, umí tak najít ztracené a pohřešované osoby. Její schopnost má však svou cenu. Kdykoli ji využije, přijde o kus sebe. Najít sestru atraktivního a netrpělivého Caleba ji téměř zničí. Ačkoli ji ten muž přitahuje jako magnet, ví, že se od něj musí držet co nejdál. Caleba tíží pocit viny za bolest, kterou Ramie způsobil. Je odhodlaný vše napravit. Když už si myslí, že Ramie navždy zmizela, znovu se objeví. Má potíže a potřebuje jeho pomoc. A Caleb je ochoten riskovat vše, co má, jen aby ji ochránil – včetně svého srdce… (zdroj – zadní strana knihy)

Hlavní postavy – Ramie, Caleb

Vlastní názor – Kniha jako taková se mi líbila. Měla zajímavý nápad, tuším, že knihu, kde by se vyskytovala jasnovidka, jsem ještě nečetla. I zápletka byla zajímavá. Ramie utíká před chlapem, který se jí pokusil zabít, a který vraždí skoro na potkání. V poslední snaze zachránit si život volá Calebovi, kterému zachránila sestru. No, nedá se úplně říct, že zachránila, protože on ji k tomu proti její vůli donutil. Celý děj se odehrával docela svižně, i když tam bylo dost věcí, co mi děsně vadily.

Tak například neustálé fňukání obou postav. U Ramie mi to až tak nevadilo, protože přece jenom si toho v životě dost vytrpěla. Od mala pomáhala policii hledat zmizelé lidi, a to se na ní dost podepsalo. Chápala jsem tedy její odtažitost vůči lidem, a zvlášť vůči Calebovi.

Co se ale týkalo Caleba, neustále tam fňukal. To bylo pořád dokola „Tak moc jsem jí ublížil“ „Co jsem jí to udělal“ a pořád dokola. Na jedné stránce to bylo třeba 3x, a když to tak čtete celou knihu a nacházíte to tam na každé stránce, začínáte toho po chvíli mít opravdu dost.

Například Calebova sestra Tori, moc se v knize sice nevyskytovala, ale bylo mi ji líto. Byla unesena, a děly se jí fakt ošklivé věci. K Ramie se zpočátku chovala hodně odtažitě, protože Ramie na ni během jejího hledání byla napojena, a proto věděla vše, co se Tori dělo. A to Tori očividně štvalo a styděla se před ní.

Kromě Tori měl Caleb ještě dva bratry, Quinna a Beaua. Ti se v knize vyskytovali o něco více, než Tori, ale nějak jsem si jich nedokázala pořádně v knize všimnout, protože autorka jim nedala nějak extra prostor se projevit. Byly tam samozřejmě pasáže s rozhovory, ale chyběl mi tma třeba byť jen krátký popis některé z postav. Z toho jsem taky byla trošku zklamaná.

Prostředí tam bylo hrozně moc. Chvíli v Coloradu, chvíli v Houstonu, v domě, pak u karavanu, pak zase v jiném domě. Člověk se v tom po chvilce přestal skoro orientovat.

Celkové hodnocení – Kniha nebyla super, ale zase nebyla odpad. Něco tak mezi. Proto jí dávám 3/5. A stejně si přečtu i zbylé dva díly, abych neměla sérii nedočtenou.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

9 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *