Knihy

Knižní recenze – Dcera (Kiera Cass)

Zdravím zápisníci!

Konečně jsem se dostala k předposlednímu dílu Selekce, Dcera. Ještě má vyjít pátý díl, The Crown, zhruba někdy v červnu. Ještě k tomu je kniha „Šťastně až navěky“, což by měla být sbírka povídek o Selekci. Na tu se taky chystám, abych měla celou sérii komplet.

Dneska se podíváme tedy na Dceru, podle mě nejslabší díl ze všech dosud vydaných.

Žánr – Sci-fi a Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání – 2016

Překlad – Jana Doležalová-Montorio

Vazba – Pevná s přebalem

Anotace – 4. díl bestsellerové Selekce slibuje ještě více romantiky a napětí!

Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci.

Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce! (zdroj – www.databazeknih.cz)

Hlavní postavy – Eadlyn

Vlastní názor  – Popravdě mě Dcera tak nenadchla, a nepochopila jsem takový hype kolem ní. Předchozí díly Selekce byly super, byla v nich i nějaká ta akce a napětí a tak, ale v tomhle díle jsem to citelně postrádala. Předchozí díly byly okořeněny útoky rebelů, v tomhle díle byl útok jen jeden, a to při procházce Eadlyn a všech kluků, kteří byli vybráni. Jediné, co se tam stalo, bylo to, že někdo po Eadlyn házel shnilým jídlem. Ale jinak tam nebyla žádná akce! Ještě teda bych mohla zmínit tu rvačku v kuchyni, ale můj názor je ten, že nic moc.

Celý děj knihy se strašně táhl, opravdu nic se tam nedělo. Co se týče postav, mluvit budu jen o Eadlyn, protože postav v knize bylo hrozně moc. Eadlyn – namyšlený parchant a fracek, který si myslí, že je nejlepší na světě. Samozřejmě, je to budoucí královna Illey, má neomezenou moc, ale na můj vkus to v knize bylo připomínáno až příliš často. Ani Max, její otec, v předchozích dílech neříkal pořád „Já jsem nejmocnější, jsme budoucí král!“ Popravdě, Eadlyn jsem měla chuť zaškrtit, profackovat, nakopat do zadku atd. Myslím, že budoucí královna by se takhle namyšleně chovat neměla. Fakt ne. O prostředí mluvit ani nejde, když se naprosto celý děj odehrával v paláci nebo na zahradě. Myslím, že u této knihy je tento bod naprosto zbytečný.

Celkové hodnocení – Kniha zklamala. Bohužel jí nemohu dát více než 3/5.

Hodnocení na Goodreads – 3.87 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 82% ze 100%

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

5 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *