Menu Zavřeno

Knihomolský tag

Zdravím zápisníci! (Hergot, už bych taky mohla vymyslet jinej pozdrav 😀 ) 

Na začátku roku jsem na něčím blogu viděla tento tag. Bohužel už si nevzpomenu na jakém, protože jsem si zapměla při opisování otázek opsat i odkaz na blog. 

Nicméně tento knihomolský tag mě velmi zaujal, a napadlo mě, že bych se s vámi podělila o své odpovědi. Doufám, že se vám tag bude líbit.

1) Máš doma určitě místo na čtení? – moje nejoblíbenější místo je v posteli s hrnkem čaje. Dále o víkendu se ráda naložím k relaxu do horké vany s dobrou knihou a sklenkou vína. Samozřejmě si na knihu ve vaně dávám velký pozor. (A v létě si ráda čtu na zahradě na lehátku)

2) Záložka nebo náhodný kus papíru? – rozhodně záložka. Snažím se mít doma aspoň jednu záložku v šuplíku. Ovšem jsem velmi známá tím, že záložky často poztrácím. Teď jsem si vyrobila z lesklého papíru a magnetu magnetickou zavírací záložku. Zatím se snažím ji neztratit a docela se mi to daří. 

3) Můžeš přestat číst kdekoliv chceš, nebo musíš dojít na konec kapitoly, na konec strany a podobně? – já se vždy snažím dojít na konec kapitoly. občas se mi ovšem stává, že narazím na knihu, která má strašně dlouhé kapitoly, tak si pak označuji lepíkem nový odstavec. 

4) Jíš nebo piješ během čtení? – nejím vůbec, a piju občas čaj nebo vínko. Samozřejmě opatrně. 

5) Můžeš při čtení poslouchat televizi nebo hudbu? – absolutně ne. Nedokážu se pak na čtení plně soustředit. Musím mít při čtení klid. Jedině při čtení v časopise můžu mít puštěnou hudbu, ale u knihy nikdy. 

6) Jedna kniha nebo všechny najednou? – nanejvýše dvě, ale spíš se přikláním k variantě jedna – jedna kniha. Ovšem občas se mi stává, že si rozečtenou knihu zapomenu v práci, a doma se mi chce číst, tak si vezmu nějakou lehčí knihu a pustím se do ní. 

7) Čtení nahlas nebo potichu ve své hlavě? – potichu. I když … občas jsem takový magor, že si povídám sama se sebou. Možná bych si místo toho mohla začít číst nahlas. 

8) Čteš dopředu nebo přeskakuješ stránky? – v nudnějších pasážích přeskakuju slova, max. jeden dva řádky, ale jen zřídka. 

9) Píšeš do knih? – jednu jsem si sice podepsala, ale jinak si do nich nepíšu. 

10) Jakou knížku máš přečtenou a jakou budeš číst potom? – Dočetla jsem knihu Moje všechno od Katie Marshové, a momentálně čtu Bosou dívku od Kateřiny Janouchové. 

11) Jak nacházíš nové knihy na čtení? – u kamarádky Darinky z blogu DaraMegan knihy, anebo u Iwíka z Iwíkovy knihovny

12) Kdy jsi začala číst? – zhruba v 6. třídě, možná už dřív. Máma pracovala v knihovně jako uklízečka, a často jsem tam za ní chodila na návštěvu, nebo mi nosívala knihy domu. Pak jsem si udělala kartičku do knihovny u nás na vesnici, byla jsem tam pečená vařená. 

13) Jak často nakupuješ knihy? – Tak jednou dvakrát měsíčně. 

14) Jak často se díváš na poslední stránku knihy? – snažím se to nedělat, ovšem občas mi to prostě nedá, to pokušení je silnější než já. 

Doufám, že se vám dnešní tag líbil, určitě mi do komentářů hodně odkazy na svoje knihomolské tagy! 🙂 

Posted in Knihy

19 Comments

 1. Iwik

  Juuuu, spousta zajímavých odpovědí, jež nám Tebe představí z větší blízkosti. Moc děkuji za zmínku a za nakopnutí k tomu, abych se do tagu pustila také. Až k tomu najdu čas, tak si otázky zodpovím také :).

  • Zápisník Spisovatelky

   Já moc děkuju Iwi 🙂 Ještě chystám trochu osobnější článek o mě, ten už se nebude týkat knih 🙂 Těším se na tvoje odpovědi, pak hoď odkaz 🙂

  • Zápisník Spisovatelky

   Preferuju tištěnou verzi, ale nebráním se čtení ve čtečce, od toho ji mám 🙂

 2. Mermaidka

  Hezký zpracováno. Taky mám tento tag za sebou, i když byl o něco kratší. 🙂
  Hodně mě pobavil bod 7) tím, že si povídáš sama se sebou – potěšilo mě že nejsem v tomhle (jedinej magor) sama 😀
  Přeji pěkný den, Monika

  • Zápisník Spisovatelky

   Hele, říká se, že lidé, kteří si povídají sami se sebou, mají prý tendenci si podívat pouze s inteligentními lidmi … proto mluví sami se sebou 😀 On na to na fb byl kdysi obrázek: „Já netrpím samomluvou, jen si někdy potřebuji promluvit s někým inteligentním. Třeba s tím člověkem, kterého vídám v zrcadle“ 😀 Nevím jestli jsem to napsala dobře, ale podstatu asi chápeš 😀

  • Zápisník Spisovatelky

   Děkuju 🙂
   No jo no, snažím se to nedělat … 😀 ale někdy prostě to pokušení … 😀

  • Zápisník Spisovatelky

   😀 Hele, taky jsem nad tím přemýšlela … ale tag je spíš … tag 😀 Prostě někdo vymyslí otázky, a ty na ně odpovíš … Původně to má být tak, že tag se posílá mezi blogery, ale to už dneska moc neplatí … 😀 ale dá se to říct, že je to rozhovor sám se sebou, akorát všichni, co se do tagu zapojí, mají stejné otázky 😀

  • Zápisník Spisovatelky

   Není za co, to já děkuju za to, že bloguješ, protože jsi pro mě taková nekonečná studna čtecí inspirace 😀 :* A pak hoď odkaz, až budeš mít tag zveřejněnej 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.