Knihy

Knižní recenze – Ódinovo dítě (Siri Pettersen)

Zdravím zápisníci! 

Ještě než budu mít druhý čtecí maraton, dávám dohromady resty, které se mi tu kupí. Mezi nimi je pár knižních recenzí, jednou z nich je dnešní recenze na knihu Ódinovo dítě. Předem bych se chtěla omluvit, recenze není moc pozitivní, možná se budete divit, v tom množství pozitivních recenzí na tuto knihu se tato recenze stejně nejspíš ztratí. Ale i tak budu ráda, když si i přečtete.

 

Žánr – Romány, Sci-fi a Fantasy

Rok vydání – 1. vydání originálu 2013, v ČR 2016

Překlad – Jitka Jindřišková

Vazba – vázaná s přebalem (já osobně měla formát Mobi do čtečky knih)

Hlavní postavy – Hirka

Vlastní názor – Já strašně miluju fantasy žánr. A nejvíc na světě miluju ty knihy, ve kterých je nově vytvořený svět. Nová místa, nová pravidla, nové osoby. Z toho důvodu jsem z knihy byla velmi nadšená. Říká se mi to hodně těžko, ale kniha mi nesedla. Nesedla mi z toho důvodu, že v ní bylo až moc postav, moc cizích slov. Jakmile má kniha hodně postav, stává se pro mě složitou, protože nejsem takový člověk, aby si zapamatoval všechny postavy. Popravdě jsem z knihy přečetla zhruba 60 procent, dál už jsem neměla sílu, protože jsem se v knize ztrácela. Zřejmě jsem před čtením knihy udělala velkou chybu – četla jsem si na ni recenze. A snad i díky tomu jsem od příběhu očekávala snad více, než tam vlastně je.

Jak jsem již říkala, bylo tam až nadměrné množství postav, což mi nevyhovuje, mám radši lehčí příběhy s menším počtem postav. Hirka, hlavní hrdinka, si mě ale docela získala svou odvahou do dobrodružství. Po celou dobu čtení mi ji tak nějak bylo i líto, protože se od ostatních vlastně odlišovala tím, že neměla ocas. Docela mi to přišlo zvláštní, lidé s ocasem 😀 I trošičku vtipné mi to přišlo. Ale taková odvážná slečna, trochu jako kluk spíš. Ale jako postava celkově se mi docela líbila.

Nový vytvořený svět, který nikde ještě není, to mě samozřejmě nadchlo, miluju takové knihy, ale bylo tma hodně názvů, které se špatně pamatovali, a docela i špatně vyslovovali, když jsem to zkoušela nahlas. Asi teď vypadám jak blb 😀

Celkové hodnocení – 4/5

Knihu ve formátu Mobi pro Kindle mi poskytlo nakladatelství HOST, kterému velmi děkuji.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *