Knihy

Amanda Hocking – Rozpolcení

Druhý díl Světa Tryllů byl pro mě slabší než první, protože kromě seznámení Wendy s Lokim a trénování svých schopností mi tam nepřipadalo nic extra zajímavého.

Autor – Amanda Hocking
Počet stran – 335
Nakladatelství – Fortuna Libri
Rok vydání– 2013
Série – Svět Tryllů #2

Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel? Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení. Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry. Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.

Abych řekla pravdu, tenhle díl jsem měla problém dočíst. Přišlo mi, že se z příběhu vytratila ta jiskra, která v prvním dílu zářila jak na vánočním stromečku. Z příběhu to vyznívalo, že autorka nevěděla, čím příběh vyplnit a až na pár světlých chvilek jsem se u knihy trochu nudila.

Wendy utekla z království a vzala s sebou Rhyse, svoji lidskou polovičku, aby se seznámil s Mattem, svým biologickým bratrem. Ovšem záhy se ukázalo, že to nebyl až tak úplně dobrý nápad. Opět je totiž vysleduje Vittra, která velmi touží po princezně. Tentokrát se jim to i povede. Nemějte strach, Wendy tam nezůstane moc dlouho. Po tom, co se dostane do Vittry, zjišťuje informace, které jí opět zamíchají životem a jsou velmi šokující. Matka jí neřekla pravdu.

Elora své dceři při návratu samozřejmě velmi barvitě vytkne její útěk z vily. Wendy se radši pustí do cvičení svých schopností po boku milého Tovea, kterého jsem si ve druhém dílu velmi oblíbila a celou dobu jsem doufala, že nakonec budou spolu jako pár. Zvlášť po dalším zklamání s Finnem, ze kterého se pro mě vyklubal naprostý idiot. Jeho chování bylo naprosto odporné a nevděčné, neustále mě vedlo k myšlenkám, co na něm sakra ta Wendy vidí. Celý příběh měl i světlé stránky, například Lokiho, u kterého jsem od začátku věděla, že se stane docela důležitou postavou pro další průběh vyprávění.

Konec knihy byl velmi překvapivý, potěšila i další bonusová povídka. Autorčino vyprávění je jednodušší a snadno pochopitelné, celý román se čte velmi lehce. Je to prostě typická young adult, která má ovšem hlavu i patu. Aspoň takový je můj úsudek z obou knih, které jsem zatím od této autorky přečetla. Pokud vás zajímá názor na tuto knihu od jiné blogerky, mrkněte k Lucce z blogu Luciina zašívárna, tuhle sérii jsme četly společně. Lucka píše naprosto fantastické recenze, pro mě je něco jako inspirace a blogový guru v jednom.

Rozpolcení byla poněkud rozporuplná kniha, ale když se na to podívám zpětně, byla důležitá. Každá kniha v každé sérii je neodmyslitelným článkem. I když bych k některým měla výhrady, ale o knižních sériích chystám samostatný článek. 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

  • Lucy Lillianne

    Tahle série rozhodně nepatří mezi nějaké topky, nějaké mínusy se tam rozhodně najdou… Ale já to beru prostě jako odpočinkové a nenáročné čtení… Když člověk neočekává mnoho, není pak zklamaný…

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *