Ostatní

Život je třeba žít! … A taky trochu plánovat

Zdravím zápisníci!
 
Taky máte občas problémy si nějaké věci zapamatovat, a proto si absolutně všechno zapisujete? A rozvrhujete si čas? Já ano. Pro mě je velmi důležité mít čas rozvržený, ne úplně přesně na minuty, ale musím mít prostě napsáno, že třeba 4 hodiny denně se budu věnovat blogu, 6 hodin denně budu číst a zbytek času buď spát nebo to ostatní. Samozřejmě to byl jenom příklad, 6 hodin se čtení asi nevěnuji, to méně.
 
Před prázdninami se mi dostal do rukou jeden z nejlepších zápisníků a plánovačů, co jsem kdy měla. Seznamte se!

 
 
Toto je Evžen. 😀 Ne, dělám si srandu. Tento krasavec se jmenuje Pilot. Je to zápisník/týdenní plánovač. Slouží k naplánování celého týdne. Nicméně, ukážeme si, jak takový Pilot vypadá v mojí režii 🙂
 
 
Když otevřu desky, mám na nich zevnitř nalepenou ustřiženou obálku ala kapsička na papíry. V ní mám schovaný plánovač, který jsem si vyrobila sama. Celou sadu plánovačů najdete na mojí facebookové stránce věnované grafice – Lavernia Graphics.
 
Ještě než přejdu k vnitřku diáře, chtěla bych jen říct, že diář je NEDATUMOVANÝ, takže si ho můžete koupit kdykoliv. Na stránkách Clever minds se píše, že diář není na celý rok, ale jen na pár týdnů. Myslím si, že je to dobré z toho pohledu, že si lépe naplánujete následující čas, jak potřebujete. Přece jenom, rok by se plánoval asi špatně 😀
 
 
No, na první stránce mám nádherný citát od Michelangela „Maličkosti tvoří dokonalost, ale dokonalost není maličkost.“ Pak jsou tma 4 řádky, kam jsem měla napsat 3 věci, díky nimž budu mít spokojený život. Zatím jsem si tam napsala pouze jednu věc:
 
1) Budu mít spokojený vztah/manželství
 
Pak je tam kousek nějakého povídání, a kolonka, kam sem měla napsat, kolik minut denně chci věnova tpouze plánování. Napsala jsem 120 minut, což jsou dvě hodiny. Někomu to možná přijde hodně, ale já to takhle nemám každý den. Já to využívám jednou týdně, s tím, že to většinou dělám v neděli. Sednu si, a plánuju. A ono to pak ty dvě hodinky zabere. Naplánuju si do papírového plánovače články na celý příští týden, napíšu si do zápisníku, jaké články chci během týdne napsat, jaké vydat, k jakým si potřebuju dofotit fotografie atd.
 
Je pravda, že o prázdninách jsem to dost flákala, taky proto tenhle článek vychází tak pozdě (původně měl vyjít v půli srpna, ale moje hlava děravá na to zapomněla). Ale já se polepším 😉
 
 
Další dvojstránku jsem vůbec nepoužila. Má sloužit k tomu, abyste si napsali, jaké důležité věci vás čekají v příštích 12 měsících. Já to nevyužila z toho důvodu, že nevím, co bude příští týden, natož abych si nějak rozplánovala 12 měsíců. Mohla bych si tam třeba napsat narozeniny některých členů naší rodiny, nebo blížící se druhé narozeniny blogu. Ještě to určitě využiju, ale momentálně si to ponechávám prázdné.
 
 
 
Diář je dělaný týdnově. Což znamená, že vždycky dvě stránky jsou na celý týden. A každému týdnu předchází taková stránka, kam si napíšete číslo týdne, top 3 nejdůležitější činnosti, jaké věci chcete v týdnu stihnout, a jaké projekty máte naplánované.
 
Pak už jen otočíte list, a voila, máte celý týden hezky před sebou. Já jsem si jednotlivé dny v týdnu olepila samolepkami, což jsem ale udělala velkou chybu. Já totiž nejspíš budu rubriku KOSMETIKA na blogu rušit. No, a já si to předlepila naprosto celé, takže mám na každé pondělí kosmetiku. Na každý den si tam napíšete nahoře 3 úkoly, které chcete stihnout ten daný den, pak máte kolonku CO MÁM DNES V PLÁNU. Unikátní věcí v diáři je „25.hodina“. Je to vlastně takový „koncept“ toho, že si tam napíšete věci, které byste rádi „stihli, ale nemáte na ně čas“, a DNES VDĚČÍM ZA. Tam si napíšete různé události, co se ten den stali a máte z nich radost.
 
Po otočení stránky pak máte kolonky na zhodnocení týdne a poznámky.
 
Takovýchto dvoustránek je v celém diáři opravdu hodně, jak jsem již psala, vyšlo mi to až do 19. února.
 
 
Ke konci diáře pak máte INDEX, poznámkový blok. Já tam v poznámkách nemám napsáno nic, jen na posledním listu mám VYSVĚTLIVKY – mám tam nalepené ty samolepky, co mám v diáři, a ještě k nim musím napsat, na jaký den je která samolepka.
 
 
Na úplně posledním listu mám nalepené oboustrannou lepenkou svazečky barevných lepíků, abych si mohla přilepovat poznámky přímo do jednotlivých dnů, a na deskách opět nalepenou ustřiženou obálku, ve které mám papírové plánovače ŘÍJEN, LISTOPAD a PROSINEC.
 
Tak, já doufám, že se vám mé povídání o Pilotu líbilo. Pokud byste si ho chtěli zakoupit, mrkněte sem – PILOT ODKAZ.
A já na vás mám poslední otázku – jak si plánujete čas vy? Určitě mi dejte vědět v komentářích, a já se na vás budu těšit u dalšího článku. Zatím ahoj! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *