Knihy

Samantha Shannon – A zrodí se píseň

U téhle série to mám zřejmě obráceně, než většina čtenářů, protože mi tenhle díl přišel mnohem lepší než ten předchozí. 

Autor – Samantha Shannonová
Počet stran – 424
Nakladatelství – Host
Rok vydání – 2017 
Série – Kostičas #3

Žádné nebezpečí. Žádná kapitulace… Po krvavé bitvě proti mnoha různým protivníkům je Paige Mahoneyová jako Kmotryně vládnoucí londýnskému podsvětí v neustálém ohrožení. Stabilizace roztříštěného podsvětí bude složitější, něž se kdy zdálo, protože se otočila k Jaxonu Hallovi zády a na svobodě číhají pomstychtiví nepřátelé. Paige ovšem netuší, že její vláda může být již velmi brzy násilně přerušena zavedením Senshieldu, technologie, která by pro komunitu jasnovidců a světa, v němž žijí, znamenala zkázu…

A zrodí se píseň nám přinesla více akce než Vidořád. Paige zde ukázala své vůdčí schopnosti, oblíbila jsem si ji ještě více než v předchozích dílech. Zdála se mi dospělejší, své role Kmotryně se chopila zcela obstojně, i když proti ní stálo docela dost lidí. Ale tak člověk se nemůže líbit vždycky úplně všem. I když udělala dost chyb, stále byla a je mojí oblíbenkyní. Vždyť – kdo dnes neudělal v životě spoustu chyb? Chyby děláme, abychom se z nich poučili a věřím, že takové poučení najde ve svých chybách i Paige. Navíc – ty její byly často i rozumně vysvětlitelné. Zato Strážce mi v téhle knize až tak nesedl. Neměla jsem z něj ten povzbudivý a příjemný pocit. Myslím, že se ještě ukáže, zda mu Paige i navzdory svým pocitům dokáže plně důvěřovat.

Několik pasáží mi v knize přišlo drobounce přitažených za vlasy, ovšem jako celek hodnotím příběh za zatím nejlepší ze série. U jedné pasáže mi i ukáplo pár slz, což se mi stává jen u velmi málo knih. Příběh  Paige, Strážce a dalších oblíbených i neoblíbených postav dostává každým dalším pokračováním šmrnc a nabírá na obrátkách. Už teď se strašně těším na další knihy, podle Goodreads a informací z internetu by jich celkově mělo být sedm včetně těch tří, které už vyšly. Docela mě i zajímá, co v těch dalších knihách autorka bude řešit, popravdě se docela děsím délky celé série, přece jenom 7 knih je dost velký počet. Poslední dobou mám trošku problémy se zdlouhavými sériemi, viz. třeba Dvůr trnů a růží, kde třetí díl měl 700 stránek. Autorka se tam velmi rozepsala. Tak uvidíme, co nám ukáže Samantha.

Tahle série si velmi rychle získala místo v mé knihovně. Snažím se kupovat si v papírové verzi jen ty knihy, u kterých vím, že je budu stoprocentně číst znovu, a právě série Kostičas mě velmi zaujala. Rozhodně ji mohu doporučit čtenářům, kteří mají rádi fantasy tematiku říznutou sci-fi a distopií. Sice se tahle série označuje štítkem Young adult, ale pevně věřím, že si v ní své najdou i starší čtenáři. A v neposlední řadě – kdo by si nezamiloval ty krásné obálky.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *