Knihy

Moje všechno (Katie Marsch)

Zdravím čtenáři!

Už jste si někdy říkali, co byste dělali, kdyby vámi velmi milovaný blízký člověk dostal hned vedle vás v posteli mrtvici? Ne? Ani já ne, a nedokázala jsem si to nikdy představit. Mě osobně se to nestalo, ale bohužel to zažila Hana. Se svým manželem.

Žánr – Romány, Pro ženy, Světová literatura                               

Rok vydání – 2016

Překlad – Helena Hartlová

Anotace –V den, kdy se Hana chystá oznámit manželovi, že od něj odchází, ho najde v ložnici na podlaze, vyděšeného a neschopného se pohnout. Dostal mrtvici. A jejich život se ve vteřině změní. 
Haně nezbývá než odložit všechny své plány, aby se mohla starat o manžela, kterého byla připravená opustit. Tom nemůže chodit, není schopen základních úkonů. Po měsících vzájemného zanedbávání a partnerského odcizení nastává dlouhé období rehabilitace, během nichž má Tom čas pohlédnout na svůj život z nové perspektivy, aby ho mohl přehodnotit. Podaří se Tomovi překonat nemoc a zachránit manželství? A dokáže se Hana vzdát svých plánů na nový život a znovu se do Toma zamilovat?
Moje všechno je debutový román, který nedáte z rukou. Rozpláče vás i rozesměje. A přiměje vás zamyslet se nad tím, co je v životě skutečně důležité
.“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Ve chvíli, kdy se mi tahle kniha dostala do rukou a já se poprvé začetla, mi už od začátku běhal doslova mráz po zádech. Nedokázala jsem si totiž vůbec představit, jaké to musí být, když se uprostřed noci vzbudíte a zjistíte, že vám velmi blízká milovaná osoba leží na zemi po právě prožité mrtvici.

Hana sice svého muže Toma chtěla opustit. Ano, i to se stává. Dva lidé si přestanou rozumět, přestanou spolu komunikovat a společný život najednou začne být spíše utrpení než milá skutečnost.

Nevím, co bych dělala, kdyby se to stalo mě. (Naštěstí máme postel u zdi, a Kuba spí právě na té straně u zdi, takže nehrozí, že bych ho uprostřed noci našla na zemi). Určitě bych nedokázala tak rychle zareagovat jako Hana. Už od začátku mi byla sympatická, i když jsem k ní v některých chvílích cítila určitou averzi. Hlavně za to, jak pořád myslela na to, že ho chce opustit, i když u něj seděla v nemocnici. Za to jsem jí moc neměla ráda.

Ale příběh pokračoval a naše postavy se dostávaly do velmi svízelných situací. Vesměs ale Hana pořád myslela na to, jak chce z domova odejít a odjet na dalekou cestu. Trošku nechápu, jak vlastně mohla být tak sobecká a pořád myslet na tohle.

Co mě potěšilo, byl v podstatě šťastný konec obou postav, Toma i Hany. Jejich ztracená láska byla znovunalezena a ti dva se do sebe úplně úžasně znovu zamilovali. Dokážu si představit podle této knihy i film, jsem si jistá, že bych u něj bulela jako želva. Sice jsem u knihy nebulela, ale já právě že většinou bulím u filmů a ne u knih.

Pokud hledáte zamilovaný román o dvou lidech, kteří se hledají, rozhodně tuto knihu doporučuji. Není pro mladší slečny, spíše bych ji doporučila starším ženám, které si v životě něco zažily, mají s životem zkušenosti. Je to takový ten správný dospělácký román pro ženy. A mě se moc líbil.

Celkové hodnocení – 5/5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Mladá fronta. Knihu zakoupíte zde – Moje všechno

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

 • Gabux

  Po této knize jsem už koukala a asi si ji nakonec pořídím 🙂
  A nemyslím si, že by byla Hana sobecká. Jen prostě chtěla i něco pro sebe. A navíc. Seděla u něj v nemocnici a tyhle myšlenky byly pouze myšlenky. A to je to důležité 🙂

  • Zápisník Spisovatelky

   Mě teda chvílemi přišla sobecká. Ale jak říkáš – myšlenky jsou jen myšlenky, to je pravda. 🙂

 • Aneta Puskásová

  Trošku mi to připomnělo film A Theory of Everything o životě Stephena Hawkinga, kde láska a vztah byly nedílnou součástí jeho nemoci, ale tam to tedy skončilo jinak. Závidím, že máš tolik času na knížky! 🙂 Já se po dlouhé době konečně dostala ke čtení a využila to na Harryho Pottera 😀

  Infinite treasure

  • Zápisník Spisovatelky

   Ono se to jenom zdá, že mám dost času na čtení, ale není tomu tak 🙂 Jen se snažím využít každou volnou chvíli 🙂 Film jsem neviděla, ale určitě na něj mrknu 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *