Knihy

Dočtené série – V žáru bezpečí (Maya Banks)

Zdravím čtenáři!

Vítám vás u nové rubriky „Dočtené série“, ve které se budu věnovat celým knižním sériím, které jsem dočetla.

Série „V žáru bezpečí“ je série 4 knih, z nichž každá obsahuje vlastní příběh. Setkáváme se v ní se třemi výjimečnými dívkami, které mají zvláštní schopnosti. Jedna umí najít ztracené lidi, další čte myšlenky, třetí ovládá telekinezi, čtvrtá je agentka. Každá má v životě svou roli. A pak je tu čtveřice mužů ochránců. Jeden muž k jedné ženě. 4 romantické příběhy, plné nebezpečí a lásky.

Ve zkratce – v prvním díle „Obejmi mě“ se setkáváme s Ramie a Calebem, který Ramie hledá, protože někdo unesl jeho mladší sestru. Když ji Caleb najde, přinutí ji použít svou schopnost a najít jeho sestřičku. Ramie ovšem za to zaplatí velmi vysokou daň, a zhroutí se. Caleb se užírá vinou, co jí způsobil. V tomhle díle mi neskutečně moc vadilo to fňukání obou postav, Caleba i Ramie. To bylo pořád „Jsem hroznej, ublížil jsem jí“ „Určitě mě nenávidí za to, co jsem jí udělal“ „Měla bych ho nenávidět, ublížil mi“ atd … popravdě po chvíli to člověku fakt lezlo na mozek.

Druhý díl byl o něco klidnější. Za Beauem, bratrem Caleba, přijde Arial, mladá slečna, která má velký problém – na veřejnosti použila svoji schopnost, i když jí několik let skrývala. Dostane strach, že ji lidé považovat za zrůdu, a začne se skrývat. Ve stejnou chvíli zmizí i její rodiče, a proto se vydá za Beauem, aby jí pomohl rodiče najít.

Ve třetím díle Zack pořád básní o dívce, kterou před několika lety ztratil. Když ji najde, zjistí, že dívka se ho bojí, nenávidí ho, drží se od něj dál. Po většinu času v knize se snaží přijít na to, co tak hrozného udělal. Když se to dozví, ej to pro něj veliká rána, samozřejmě není to vůbec pravda. A když nakonec tu pravdu zjistí … popravdě, kdyby se tohle stalo mě, tak bych se asi zastřelila. Fakt.

Popravdě, série se mi líbila, miluju romantické příběhy, to o mě ví hodně lidí. Když jsem psala hodnocení do tabulky ke každé knize, tak jsem nemohla vlastně ani jedné knize dát plných 10 bodů z 10, protože po odstupu od čtení vidím jasně to, že všechny 3 příběhy jsou naprosto stejné, jen s trochu jinými postavami a trochu jiným nebezpečím. Opravdu stejná zápletka ve všech třech knihách.

Příběhy se navzájem prolínají, tudíž nelze tyto knihy číst na přeskáčku (taky znám série, u kterých to nevadí). Postavy z prvního dílu se příběhově prolínají i v druhé knize, a pak i ve třetí. Čtvrtý díl si ovšem už asi ani shánět nebudu, protože vím, že příběh by byl stejný, jako v předchozích knihách. Možná si jej někdy v budoucnu přečtu, ale spíš asi ne. Tímto je pro mě tahle série uzavřená.

Jinak sérii doporučuji určitě všem slečnám, které mají rády romantiku okořeněnou špetkou nebezpečí.

Celkově ode mě série dostává 7 bodů z 10.   

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

8 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *