Knihoměsíc

Knihoměsíc s Iwíkova knihovna – červen 2019

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! 

Než sem doházím všechny předchozí knihoměsíce, které jsem nestihla zveřejnit, chci vám ukázat, jak vypadal můj knihoměsíc v červnu. Na konci článku pak najdete odkaz na knihoměsíc Iwči z blogu Iwíkova knihovna.

1. Tiché roky – Alena Mornštajnová – Tiché roky jsou teprve moje druhá kniha od paní Mornštajnové, a musím říct, že jsem se do jejích knih fakt zamilovala. Na Hanu roky sice nemají, ale i tak jsou naprostým skvostem v české literatuře. Tiché roky pojednávají příběh z dvou pohledů, otce a dcery. Jedná se o dobu komunistickou, takže si asi dokážete představit, že to neměly naše postavy vůbec jednoduché. Na konci čeká příběh zajímavé vyvrcholení. Musím říct, že z konce jsem byla rozpačitá a maličko rozmrzelá … Říkala jsem si – A to je vše? Neříkám, že se mi nelíbila, ale určitě bych očekávala lepší konec. Ale i tak si Tiché roky vysloužily 5 hvězdiček z 5, protože ten příběh byl fakt suprový. 

 

2. Boss – Alexander Stainforth (Boss #1) – s LGBT romancemi se v poslední dobou roztrhl pytel. Sama jich za sebou mám pár, a Boss je právě jedna z nich. Napsal ji český autor a odehrává se převážně v Praze. Tato romance je ale ovšem trochu jiná, než na jaké jsme zvyklé – jmenovat můžu třeba Muffin a čaj a pokračování koláčky a spiklenci, na které najdete krátký názor o něco níže – dále pak Já, Simon atd. Zatím to jsou spíše takové youngadult románky, založené převážně na citech. Což samozřejmě je založený i Boss, ale kromě postupného seznamování se s Teem a Erikem nás autor neušetří ani peprných sexuálních scén, kdy by se dalo napětí doslova krájet a kdy máte strach, že od jiskření mezi nimi vám kniha chytne v rukou. Za mě můžu říct, že je to skvělý literární počin a moc se těším, až se dostanu k druhému dílu. Opět 5/5*. 

 

3. Koláčky a spiklenci – Theo Addair (Muffin a čaj #2) – Jak jsem již poukazovala výše, duologie Muffin a čaj se řadí mezi youngadult románky s LGBT tématikou. Loni, když jsem četla Muffin a čaj jsem se doslova rozplývala nad tím, jak roztomilý a milý příběh se mi dostal do rukou. A když letos vyšla druhá kniha, byla jsem hodně natěšená, čím nás Theo překvapí. No, bohužel jsem z knihy nebyla tak nadšená, jak jsem čekala že budu. V Koláčcích autor ustoupil od od takového toho kouzelného stylu vyprávění, který nám předložil v předchozí knize, a pustil se do větších problémů každodenního života – nenávist ze strany rodiny, trable s nadměrným učením ve škole a další. Poutavý styl který čtenáře udrží v pozornosti se nevytratil, ale přesto jsem od knihy čekala maličko více. Tady dávám 4 hvězdičky.

 

4. Tajemství Temného hvozdu – Vasilij Mahaněnko (Cesta šamana #3) – V červnu jsem pokračovala také Cestou šamana. Tato série je prostě jedinečná, v knihách nechybí pořádné zvraty a napětí. Ačkoliv považuji Tajemství Temného hvozdu za zatím nejslabší knihu série, neztrácí své kouzlo virtuálního světa Barliona a přináší nám opět spoustu nových dobrodružství šamana Mahana a jeho přátel. Více informací se dozvíte v recenzi, která vyšla v pondělí – Vasilij Mahaněnko  – Tajemství Temného hvozdu. I tak ale Temný hvozd ode mně dostává slabší čtyři hvězdičky. 

 

5. Zrcadlo, zrcadlo – Cara Delevingne, Rowan Coleman – Od této knihy jsem neměla vůbec žádná očekávání, prostě jsem ji brala jako další youngadultovku, který v poslední době vychází mraky. Ale … musím říct, že mě Zrcadlo opravdu mile překvapilo. Příběh party mladých lidí, kteří mají vlastní kapelu. Jedna členka ovšem jednoho dne zmizí, a najdou ji až o osm týdnů později. V této knize se mísí LGBT tématika, detektivka, youngadult, romantika … je to prostě taková směsice, která ale tvoří velice povedený celek. Navíc – Musím pochválit obálku, která v knihkupectví rozhodně dokáže zaujmout. Co si budeme povídat, žlutá barva obálky vás na pultech dokáže docela dobře praštit do očí, nemyslíte? Navíc, podle rohovoru, který poskytla Cara na konci knihy, by mělo někdy v budoucnu vyjít volné „pokračování“, kde bychom se mohli opět setkat se Zrzi a jejími přáteli! Jinak za mně Zrcadlo rozhodně nádherné čtyři hvězdičky!

 

6. Hrad fantomů – Vasilij Mahaněnko (Cesta šamana #4) – Poslední „papírovou“ knihou, kterou jsem v červnu přečetla, je Hrad fantomů od Vasilije Mahaněnka. Jedná se v pořadí o čtvrtý díl série Cesta šamana. V tomto díle se opět setkáváme se starými známými, ale mihnout se tu i nové postavy. Mahan společně se svými přáteli bojuje o Hrad, který mu byl přidělen samotným císařem. Ovšem hrad sužují spousty fantomů, příšer, které se usídlily v hradu a nechtějí do něj nikoho pustit. LitRPG žánr pokračuje skvělým příběhem, který se pomalými, ale jistými kroky posouvá do finále! 

 

1. Selekce – Kiera Cass (Selekce #1) – Pohádková série z královského prostředí, příběh jež by chtěla prožít každá slečna – dostat se do královského paláce a usilovat o princovo srdce. Přesně tak vypadá první díl Selekce, který se přetvořil do audiopodoby pomocí CooBoo a Lucie Pernetové, která se stala hlavní interpretkou této audioknihy. Ze začátku jsem měla maličko problém si na Lucku zvyknout, protože to byla první celá audiokniha, kterou jsem od Lucky slyšela (nepočítám do toho Dívku ve vlaku, kde byly jenom kratší úryvky). Selekci jako audioknihu mohu vřele doporučit, Lucka má úžasný čistý hlas a umí dobře měnit i intonaci, projevit city a tak. Rozhodně nad ní neváhejte! 

 

2. Věř mi – J. P. Delaney – Naprosto skvělý psychothriller, i když mezi jinými čtenáři nesklízí takové úspěchy. Za mě je to teda hrozná škoda, protože já z téhle psychárny (a nejen já, ale i kolegyně z práce) byla nesmírně nadšená! Pokud hledáte zajímavý thriller, kde není potřeba hektolitrů krve, aby to udrželo čtenáře v pozornosti, a kde styl psaní je opravdu skvělý, mohu doporučit! Navíc v kombinaci se skvělou Verunkou Kubařovou, která audioknihu namluvila! Pokud nad touto audioknihou váháte, určitě jděte do ní! Mě čeká další audiokniha od této autorky – Ta přede mnou. Rozhodně nebude čekat dlouho! 

A jaký měla knihoměsíc Iwča se můžete podívat zde -> Iwíkova knihovna – Knihoměsíc červen

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *