Knihy

Modré z nebe (Adéla Vaníčková)

Zdravím zápisníci!

Dostala jsem možnost přečíst si prvotinu začínající české autorky, Adély Vaníčkové. Ta vydala na portálu MaKniha.cz svoji první knihu, Modré z nebe. A já bych vám ji tu dneska ráda ukázala.

Žánr – Detektivní

Rok vydání – 2017

Překlad – /

Vazba – e-book

Anotace – „Dalibor Poštol je neúspěšný rozvodový právník, který má rád klidný život plný stereotypů. Ten se mu ale převrátí naruby, když v jednom zapadlém motelu najde pod peřinou zastřeleného muže.

Ve velmi krátkém čase se tak rozbíhá policejní pátrání, do kterého je neochotně zapleten díky nevyzpytatelnému cizinci, který je nejspíš nebezpečným uprchlým vrahem.“ (zdroj – makniha.cz)

Hlavní postavy – Sebastian, Dalibor

Vlastní názor – Ze začátku jsem měla problém se od knihy začíst. Mívám to u nových knih dost často, takže už to nepovažuji za tak velký problém. Pokračování příběhu mi pak už přišlo docela plynulé, i když – dost mě naštvalo, že si tam Sebastian jen tak nakráčel a hned odkázal vyřešit vraždu. Nepůsobil na mě zrovna dobře, byl mi nesympatický, takový frajírek namyšlený, které já naprosto nesnáším. Ovšem jeho vyšetřovací schopnosti byli super, to se musí nechat.

Naproti tomu Dalibor mi přišel takový zakřiknutý, takový nemastný, neslaný. Nějak jsem se nedokázala s jeho postavou jaksi smířit … Je fakt, že vlastně to byl on, kdo našel mrtvolu, ale jinak mi byl možná malinko více nesympatický, než ten Sebastian. Možná jsem se do toho teďkon trochu zamotala 😀

Co mi ale docela dost vadilo, tak to, že autorka jednu chvíli osoby nazývala jmény, a v druhou zase příjmeními, a docela mi trvalo zapamtovat si, jaké příjmení patří ke kterému jménu.

Co musím autorce pochválit, je styl psaní. Krátké čtivé odstavce, ubíhající děj, možná bych řekla, že děj byl malinko předvídatelný, ale na to,ž e je to autorčina prvotina, hodnotím velmi kladně.

Detektivka mě bavila, byla humorná, zábavná i trochu poučná. Docela je škoda, že je tak krátká, přece jenom 64 stran je fakt málo. Určitě bych některé pasáže v knize více rozvedla, ponechala čtenáře v trošku větším napětí, maličko rozvedla i děj, zlepšila popisy.

Celkové hodnocení – 4/5

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *