Audioknihy

Audiokniha – Žena z kajuty č. 10 (Ruth Ware)

Zdravím zápisníci!

Nedávno jsem navázala spolupráci s Audiotékou a konečně se taky pustila do poslechu knih. Když na čtení není moc času, proč nezvolit poslechovou verzi. Nejčastěji poslouchám u domácích prací, jako je vaření či žehlení. Ne vždy je na knihu čas no …

Žena z kajuty č. 10 mě nalákala anotací. A jak se mi kniha líbila? Dozvíte se níže.  

Anotace – NEEXISTUJE ZLOČIN BEZ OBĚTI…

Novinářka Lo Blacklocková píše hlavně do cestovatelských časopisů, a právě dostala životní šanci: má se vydat na luxusní plavbu po norských fjordech, a to s nejvybranější společností. Okružní plavba na soukromé jachtě Polární záře se z elegantní pohádky plné večeří ve velkém stylu a noblesních kajut, změní v noční můru. Lo v šeru zahlédne, že někdo spáchal vraždu. Ale kdo? Nikdo kromě ní incident neviděl a nikdo z hostů nechybí. Co se vůbec stalo? Něco je tu velice špatně…
Román, který připomíná vrcholné dílo Agathy Christie, je plný překvapení a zvláštních, nepříjemných odhalení.

Vlastní názor – Jak jsem již psala výše, audiokniha mě nalákala svojí anotací. Byla jsem vysloveně natěšená na mrazivý thriller z prostředí otevřeného moře a jachty Polární záře, slibující pasažérům skvělý zážitek. Poslouchala jsem každou volnou minutu, kterou jsem doma měla.

Lo mi ale už od začátku nebyla moc sympatická. Jelikož nemám ráda alkoholiky, a Lo byla prvotřídní alkoholičkou, nepadla mi zrovna do oka. Navíc jsme si o ní zpočátku myslela, že je opravdový blázen a magor, než jsem zjistila, že má tzv. „papíry na hlavu“ jestli mi rozumíte. Prostě že bere antidepresiva a má právo na to být trošku pomatená.

Popravdě, tu okružní jízdu na jachtě jsem jí z duše záviděla. I když nejsem žádný vodák a na lodi jsem jela párkrát v životě, takové luxusní prostředí malé miliardářské jachty by se zalíbilo asi každému. Sice se mi to asi nikdy nesplní, to ale neznamená, že o tom nemohu snít.

Zpočátku jsem dychtivě poslouchala a představovala si celý příběh před očima, ale zhruba po polovině audioknihy ze mě to menší nadšení opadlo. Vzpomněla jsme si totiž na takový dost podobný příběh. Kdo jste četl knihu Dívka ve vlaku, a četl i Ženu z kajuty č. 10, dáte mi za pravdu, že spousta znaků z obou knih jsou si velmi, velmi podobné.

Co se týče výkonu paní Postlerové, tak za mě velký palec nahoru. Paní Simona se na tuhle roli výtečně hodila, i když bych řekla, že některé pasáže četla trošku rychleji. Určitě by neuškodilo malilinko zpomalit. Ale jinak knihu namluvila opravdu skvěle, nezadrhávala se, ani se nepřeříkávala. Co se ale týče hudebního doprovodu, tam jsem dost skeptická. Styl hudby zvolený v audioknize mi vůbec neseděl, každý hudební předěl mezi kapitolami byl jiný, nebylo to jednotvárný styl hudby. Hudba mi v téhle knize spíše vadila, překážela. Z té jsem spokojená nebyla.

Celkové hodnocení –  Audiokniha ode mě dostává 7/10.  

Děkuji vydavatelství Audiotéka za audioknihu. Tu si můžete zakoupit zde – Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *