Knihy

Knižní recenze – Vysoké hry inspektora Rádla

Zdravím zápisníci!

Dnešní recenzi neberte jako negativní. Protože není. Jenom se mi bohužel občas stává, že narazím na knihu, která podle anotace zní naprosto skvěle, ale ve finále mě až tak nebaví. Předem se omlouvám, že bude krátká, ale bohužel jsem se nedokázala nějak vypsat. No, uvidíte sami.

Žánr – Detektivky, Česká literatura

Rok vydání – 2017

Překlad – /

Vazba – Vázaná

Anotace Hospodářská krize byla překonána, společnost vzkvétá a rozvíjí se. Doba je stále rychlejší, nabírá na obrátkách… a Československo a s ním i celá Evropa se ženou do nebezpečných časů. Pociťuje to také vrchní inspektor Jan Rádl ze Zpravodajské ústředny, který bude s novými i stávajícími kolegy čelit temným stránkám druhé poloviny třicátých let. Do pohybu se totiž dostávají zastřené síly, kolbiště je stále užší a karty jsou možná rozdány tak, že ani sebevětší úspěch na utajené frontě katastrofu neodvrátí. Je třeba připravit se na zlé roky… (zdroj – www.databazeknih.cz)“

Hlavní postavy – Jan Rádl

Vlastní názor – Nejprve bych tu vyzdvihla klady této knihy. Je napsaná naprosto úžasně. Zápletka je bravurně vymyšlená, rozuzlení je postupné, děj není předvídatelný. Autor je opravdový znalec, protože takhle dobrou detektivku jsem dlouho nečetla. Děj dokonale mapuje tehdejší dobu.

Jelikož se děj odehrává ještě v Československu, líbilo se mi tam, jak dokáží čeští a slovenští policisté spolupracovat. Zaujalo mě tam jméno Haščák, slovenský kriminalista (můj oblíbený hokejista se totiž taky jmenuje Haščák 😀 ).

Ovšem zřejmě nejsem cílová skupina, protože si moc nepotrpím právě na historických věcech. Bohužel mi kniha až tak nesedla, i když podle anotace zněla naprosto skvěle. Určitě si u ní ale přijdou na své milovníci historie, detektivek a české tvorby.

Celkové hodnocení – 3/5

Hodnocení na Databázi knih – 80 % ze 100 %

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství MOBA

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

6 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *