Knihy

Trojhra (Blanka Hošková)

Zdravím čtenáři!

Dneska vám tu ukážu ne moc povedenou knihu. Co jsem četla recenze, tak se setkávala víceméně s pozitivními ohlasy, ovšem mně tato kniha neohromila. A hned se dovíte hned.

Původní název – /

Žánr – Romány, Česká literatura

Rok vydání – 2017

Překlad – /

Ilustrace – Veronia Cágová

Anotace – „Patříte mezi ty, které vyhrály v loterii a na první dobrou si našly životního partnera, se kterým prožívají spokojený a plnohodnotný partnerský život, anebo jste vybíraly tak dlouho, až jste přebraly či si dokonce nevybraly vůbec? Trojhra vypráví příběh dvou žen, jejichž povahy, způsob života i životní priority jsou diametrálně odlišné, přestože jejich náručí i srdcem prochází ve stejném období jeden a tentýž muž aneb příběh muže, jnež udržuje dva paralelní vztahy a miluje dvě ženy. Zatímco má potřebu ochraňovat křehkou květinku před nástrahami života a náladami despotického manžela, pomalu ale jistě se mu pod kůži dostává žena zcela opačného vzezření i chápání smyslu života, již kdysi bytostně miloval.“ (zdroj – přebal knihy)

Vlastní názor – Ze začátku jsem se na knihu moc těšila, i když jsem už dopředu podle anotace věděla, o čem kniha bude. Musím ale říct, že mě docela zklamala. Čekala jsem něco mimořádného, nějaký boom, ale bohužel se z toho vyklubal naprosto průměrný příběh s milostným trojúhelníkem, jakých je na světě milion.

Příběh nám ukazuje dějovou linku jednoho muže a dvou žen. To by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby jedna z nich nebyla vdaná a nechovala se v jeho blízkosti jako patnáctiletá puberťačka. Anička, ta vdaná paní, mi byl nesympatická. Zvlášť ke konci knihy, kdy mi malinko přišla … vlezlá?

Na to Kamila, druhá paní, vlastně slečna, ta mi byla sympatická už od chvíle, kdy se v knize objevila. O Lancelotovi, třetí hlavní postavě, se ani nezmiňuji. Toho chlapa jsem neměla ráda už od začátku knihy, byl mi vyloženě odpornej. Nesnáším totiž takovéhle lidi, kteří udržují vztah s několika lidmi najednou.

Celkově mě kniha spíše zklamala. Sice má autorka poněkud čtivější vyjadřování, ale chybělo mi tam něco wow, něco, co by mě vyloženě nadchlo a zaujalo.

„A na co ještě?“
„Cože?“ ztratil souvislost rozhovoru Lancelot, když si připínal bezpečnostní pás.
„V čem jsi ještě konzervativní?“
„Nevím. Asi v lecčems.“
„Pověz, zajímá mě to.“
„Stále věřím na lásku.“
„Cože?“ rozesmála se Kamila. „Ty? Ty a láska? Dovol, abych se zasmála.“
„Už se stalo,“ opáčil Lancelot a v jeho hlase zazněla uražená ješitnost.
„Promiň. Ale tohle ne. Tohle ti fakt nevěřím,“ nemohla si pomoct atraktivní spolujezdkyně. „Ty, takový Casanova?“

 

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota. Knihu můžete zakoupit zde – Trojhra Jota 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *