Knihy

Když padne noc (Jenny Milchman)

Zdravím čtenáři!

Kdo sledujete moji fb stránku, tak jste jistě zaregistrovali, že jsme Velikonoce strávili ve Frankfurtu nad Mohanem. Z tohoto kratičkého výletu do Německa budou celkem 4 články, pokud se mi povede to vše zpracovat a probrat se zhruba třema stovkama fotografií, které jsme s sebou přivezli.

Nicméně dneska se zaměříme na knihu, kterou vám chci představit. Jmenuje se to Když padne noc, a vydalo ji nakladatelství Mystery Press.

Žánr – Thrillery, Světová literatura

Rok vydání – 2016

Překlad – Dominika Moulíková

Anotace – „Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní…

Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových.

V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu.

Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty. “ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Tak u tohohle mě při čtení fakt mrazilo. Nejvíce jsem toho přečetla večer potmě v posteli. A říkám vám, že u tohohle vás bude mrazit taky!

Za mě naprosto suprově napsaný thriller, trošku jsem se u něj bála. Sedly mi střídající se kapitoly, i kapitoly z Nickovi minulosti. Styl psaní byl naprosto senzační, poutavý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediné co bych knize mohla vytknout, byly občasné překlepy, které jsem v textu našla. Ale nebylo jich nijak moc, opravdu malinko, takže to možná ani nestojí za řeč. Ještě jsem nenarazila na knihu, která by neměla překlepy 😀

K příběhu – Docela by mě zajímalo, co bych dělala, kdyby se mis talo to, co Sandy a její rodině, kdy k nim do domu v noci vtrhnou dva muži, kteří utekli z vězení, a ohrožují jejich životy. Nedá se říct dopředu, co budete dělat, protože tohle je jedna z těch situací, u které dopředu nikdy nevíte, co budete dělat. Neříkám, že bych si přála, aby se nám to stalo, to ne. Jen by mě čistě teoreticky fakt zajímalo, jak bych se zachovala. Vím o sobě, že jsem docela vyklepaný člověk, bojím se hodně věcí, takže jsem si skoro až jistá, že bych se strachy ani nehnula. Ale mohlo by se stát, že bych naopak popadla jakoukoliv věc a snažila se bránit.

Všechny postavy v knize mi byli sympatické, nejvíc asi právě Sandy,kdo mi trošku vadil, byla Ivy, Sandyina dcera, ale tak byla to klasická puberťačka, já jsem v jejím věku nebyla o nic lepší (sakra, to zní jako kdyby mi bylo 50 a ne 21 😀 Ale spousta lidí mi říká, že jsem předčasně dospěla). Myslím, že autorce se tahle kniha fakt povedla, mrazilo mě z ní, což se mi stalo naposled u knihy Dívka v ledu, kterou jsem recenzovala pro portál Chrudimka.cz

Zatím je to autorčina prvotina přeložená u nás, a já se už teď moc těším, že napíše opět něco takového silného a poutavého.

Celkové hodnocení – 5/5

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Mystery Press za poskytnutí recenzní e-knihy. Knihu můžete zakoupit přímo zde – Když padne noc 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *