Knihy

Dřív než ji najde (Michael Kardos)

Zdravím čtenáři!

Docela jsem začala ujíždět na strhujících thrillerech. Když padne noc od Jenny Milchmann, Dívka ve vlaku od Pauly Hawkins nebo právě Dřív než ji najde od Michaela Kardose. A tu vám právě dneska ukážu a představím

Žánr – Thriller, Román, Světová literatura

Rok vydání – 2017

Překlad – Monika Pavlisová

Anotace –MUSÍ NAJÍT SVÉHO OTCE DŘÍV, NEŽ ON NAJDE JI…

Obyvatelé poklidného městečka Silver Bay na pobřeží New Jersey ten příběh dobře znají: jednoho nedělního večera v září roku 1991 uspořádal Ramsey Miller večírek pro sousedy a potom zavraždil svou krásnou ženu a tříletou dceru.

Všichni se ale mýlí. Dcera unikla. Teď už jí bude osmnáct a má plné zuby života v utajení. Posledních patnáct let se v rámci programu na ochranu svědků pod jménem Melanie Denisonová skrývala v malém městě v Západní Virginii – její otec totiž nebyl nikdy dopaden…

Navzdory přísným pravidlům Melanie navázala vztah s mladým učitelem z místní střední školy, nyní je deset týdnů těhotná a nechce, aby se její dítě muselo schovávat jako ona. Vzepře se svým opatrovníkům a vezme věci do vlastních rukou.

Melanie se vrací do Silver Bay a doufá, že dokáže to, v čem úřady selhaly: najít svého otce dřív, než on najde ji.“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Kniha začíná docela překvapivým způsobem. Začíná totiž blogovým příspěvkem starého umírajícího muže Arthura. Popisuje v něm své problémy a zároveň takové pátrání po jednom muži, který zavraždil svoji ženu, a jejich společná dcera naprosto zmizela. Nikdo ji nevypátral, nebyly žádné stopy ani žádná vodítka.

Musím uznat, že autor zápletku velmi dobře vymyslel. Kapitoly se střídaly, chvíli jsme se na svět dívali očima Meg, dívky, jež byla celých 15 let schována policií v programu na ochranu svědků u svého strýce a tety v maringotce, pak se na svět ale díváme očima jejího otce Ramseyho. Musím uznat, že je docela zajímavé pohlížet na svět dvěma různými pohledy, jak očima oběti, tak očima pachatele. Člověk si při tom mnohem více uvědomí.

Zápletka je vážně zajímavá, protože v kapitolách Ramseyho se díváme do jeho minulosti, až do dětství, které neměl zrovna šťastné. Vlastně jediná jeho šťastná událost byla, když poznal svoji ženu Allison, a druhá – když se jim narodila dcera. Člověk se teď pozastavuje nad tím, proč vlastně teda ženu a „dceru“ zabil?

Myslím si, že pro milovníky thrillerů je tahle kniha jako stvořená. Určitě bych ji doporučila všem, kdo četli třeba právě již výše zmíněnou Dívku ve vlaku, kterou já osobně slyšela jako audioknihu, anebo podobné thrillery.

Řekla bych, že kniha Dřív než ji najde je velmi čtivá. Osobně jsem teda měla problém se ze začátku do knihy začíst, ale stačilo dva dny počkat, odpočinout si a už jsem se od knihy nemohla potom odtrhnout.

Celkové hodnocení – 5/5

Chtěla bych poděkovat nakladatelství Mystery Press za poskytnutí recenzní e-knihy. Knihu můžete zakoupit přímo zde – Dřív než ji najde 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *