Ostatní

Když mě navštíví paní jménem Autorská krize!

Zdravím =)

Dneska to bude čistě kecací článeček, protože bude pojednávat o tom, co občas potká každého (nebo aspoň většinu) blogerů – autorská krize. Tady je pár případů, kdy mě potkává krize :

1) Nemoc, bolest – Tak to je asi jasné. Když člověka něco bolí nebo je nemocný, ve většině případů nedokáže moc myslet, a vymyslet kloudný článek tak, aby měl hlavu a patu. (Tak to aspoň vidím já)

2) Špatná nálada – Souvisí s bodem č. 1. S nemocí/bolestí přichází i špatná nálada, která má i dopad na článek (čtenáři většinou poznají, když jste článek psali se špatnou náladou)

3) „Vygumovaný mozek“ – Občas se mi stane, že mi prostě dojdou všechny možné nápady na články. Pro tuto možnost nosím u sebe malý zápisníček, kam si píšu nápady na články, a taky si vždycky články předepisuji na papír, abych jich měla připraveno třeba víc pro možnost „vygumovaného mozečku“ =D

4) Málo času – To je asi nejhorší věc, když píšete pod tlakem. Říkáte si – „musím to stihnout do tolika a tolika hodin, aby si to čtenáři stihli přečíst“, malá rada – pokud nestíháte, tak to nechte na další den, nic se nestane. Články by měli být promyšlené a měl by na ně být dostatek času, a ne abyste je psali pod časovým tlakem.

A jak se vlastně vypořádávám s autorskou krizí já? Třeba takhle:

1) Jdu se projít – Procházka na čerstvém vzduchu je velice inspirující, vyčistím si hlavu, abych uvolnila místo na nové myšlenky a nápady.

2) Internet – zabrousím na nějaké články na netu, novinky, k tomu si pustím hudbu.

3) Blogy – Souvisí to s bodem č. 2. Když projíždím internet, otevřu si k tomu aspoň 15 blogů a čtu si =D Inspirace přijde sama záhy =D

4) Spánek – Pokud jsem nevyspalá, nenapadne mě absolutně nic. Nedokážu prostě napsat ani řádek, tak když mě večer prostě už fakt nic nenapadá, lehnu si a spinkám.

A jak zaháníte autorskou krizi vy? Postihne Vás někdy?

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *