Knihy

Knižní recenze – Nezkrotná (P.C.Cast – Kristin Cast)

Zdravím zápisníci!

Máme tu pokračování docela úspěšné dívčí série Škola noci, dnes tu máme Nezkrotnou!

Žánr – Sci-fi a fantasy, Pro děti  a mládež

Rok vydání – 2010

Překlad – Jana Kunová

Vazba – Vázaná s přebalem

Anotace „Zoey Redbirdová je sice nejnadanější upíří mládě na světě, ale její život právě teď nestojí za nic. Měla sice hned tři kluky najednou, ale nakonec jí nezůstal žádný a kamarádi s ní nemluví. Škola noci se tak pro ni změnila v osamělé a nepřátelské místo – a možná i nebezpečné. Nocí se totiž začínají pohybovat podivné stíny a školním areálem se stále častěji rozléhá zlověstné skřehotání. Zoey proto nezbývá než pokusit se naštvané kamarády usmířit a společně se postavit neviditelné hrozbě. Její snahu však může snadno zkomplikovat záhadný nový spolužák, který ji až příliš přitahuje. Když do hry vstoupí děsivé proroctví, začíná Zoey chápat, že vše bylo pouhou předehrou událostí, jež mají kořeny ve stovky let starých indiánských legendách.
Ve čtvrté části série Škola noci – její příběh započal v Označené a pokračoval ve Zrazené a Vyvolené – se Zoey musí stát skutečnou hrdinkou a připravit se na boj se zlem, které může být daleko silnější než ona.“ (zdroj – www.databazeknih.cz )

Hlavní postavy – Zoey

Vlastní názor – Tenhle díl mě zatím bavil ze všech nejvíc. Konečně se zde vyskytl opravdu velký problém, se kterým si hlavní hrdinka neví moc rady a neví, jak to řešit. Byloo tu více temna, více různých menších zápletek a více rozuzlení.

Zoey mi však v tomhle díle bylo malinko líto. Nakonec přišla o všechny 3 kluky, i o přátele, protože se s ní absolutně nikdo nebaví. Je odstrčená. Snaží se mermomocí získat zpátky přízeň a důvěru aspoň svých přátel, ale nějak se jí to nedaří.

Navíc na školu přichází nový student, James Stark (tohle jméno je poslední dobou nějak rozšířené), který má od bohyně neuvěřitelný dar – umí bravurně střílet z luku a nikdy nemine svůj cíl. Nikdy. Myslím tím, že i kdyby nepřítel stál za jeho zády, tak když vystřelí šíp, ten ho obletí a nepřítele stejně trefí. Je to naprosto úžasné.

Naopak z Neferet se vyklube pěkná mrcha a zrádce. Což Zoeyy neuvěřitelně zradí, protože to byla jedna z velmi mála osob, kterým Zoey věřila. Vždyť to taky byla její mentorka, znala se s její babičkou. Tahle zrada pěkně bolela.

Celkové hodnocení – 5/5

Hodnocení na Goodreads – 3.96 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 79 % ze 100 %

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *