Knihy

Knižní recenze – Prozření Mary Dyerové (Michelle Hodkin)

Zdravím zápisníci!

Dnešní recenze bude na můj vůbec první recenzní výtisk, který jsem získala v rámci spolupráce s nakladatelstvím Slovart. Doufám, že se Vám recenze bude líbit. =)

Žánr – Sci-fi a fantasy, Pro ženy, Romány

Rok vydání – 2013

Překlad – Jan Březovský, Tereza Nuckollsová

Vazba – Vázaná

Anotace „Když se Mara Dyerová probudí jednoho dne v nemocnici a vůbec netuší, jak se tam dostala, má pocit, že život už nemůže být podivnější. Může. Věří, že za nehodou, při které zemřeli její přátelé, musí být něco víc. Nemýlí se. A po tom všem, čím si prošla, nevěří, že by se mohla ještě někdy zamilovat. Plete se.“ (zdroj – www.databazeknih.cz )

Hlavní postavy – Mary, Noah

Vlastní názor – Popravdě, docela mě tato kniha překvapila. Čekala jsem, že to bude takový ten klasický dívčí románek, ale absolutně jsem nečekala toto. Ono svým způsobem to románku je podobné, ale bylo tam i něco jiného. Trošku zvláštního. Ono totiž nikdo nečeká, že se zničehonic probudí v nemocnici a absolutně si nic nepamatuje. Navíc, když se dozví, že přežila obrovskou tragédii, navíc jediná. Ostatní její přátelé jsou mrtví a Mary se s tím musí nejen vyrovat, ale taky přijít na to, jak je možné, že přežila jenom ona, když byla ve stejnou dobu na stejném místě. Byla to všechno jenom náhoda, nebo za tím stojí něco jiného?

Docela jsem si myslela, že Mary opravdu její matka zavře na psychiatrii, protože se o tom pořád mluvilo. Naštěstí se to vyřešilo tak, že se odstěhovali na jiné místo a Mary uprostřed školního roku přešla na jinou školu. Určitě to pro ni muselo být těžké, ono asi není lehké změnit uprostřed školního roku bydliště i školu.

Zde na nové škole potkává Noaha, jak jsme mu obě během čtení říkaly – Vypatlanec. Když ale on se tak skutečně choval! Naprostý blbeček. Ale jak už to bývá, to velké klišé … to si domyslete sami 😉

Kniha byla suprově napsaná, děj dobře ubíhal, nepamatuju si, že by tam byly nějaké zádrhely, či dlouhavé popisy. Hodně mě bavila a co mě hrozně mrzí, Slovart bohužel z této trilogie nevydal třetí díl.

Celkové hodnocení – Kniha za mě rozhodně 5/5.

Hodnocení na Goodreads – 4.1 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 58 % ze 100 %

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *