Filmy a Seriály

Filmokénko #2

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Během dovolené jsem kromě čtení taky shlédla pár filmů. A bylo jich dost na to, abych dala dohromady nový díl rubriky Filmokénko 🙂 Tentokrát s pořadovým číslem 2. Níže tedy najdete trojicic filmů, které jsem v poslední době viděla. Názvy jsou opět proklikávací.

Zdroj obrázku: Kinobox.cz

Kytice – Nedávno mi na Netflixu píplo upozornění, že je tam nový film – Kytice. Chvilku jsem přemýšlela, jestli je to TA Kytice, a taky že jo. Sbírka krátkých povídek od Karla Jaromíra Erbena. Kdo by tuto sbírku neznal. Určitě každý si prošel tím, že to ve škole měl v rámci povinné četby. No a v roce 2000 si režisér F. A. Brabec, který se částečně podílel i na filmu Bathory, který jste mohli vidět v minulém díle FilmOkénka řekl, že převede několik básní do „filmové“ podoby (zde se jedná o opravdu hodně krátké scénky, které ale jsou propojené. Některé „básně“ se mi líbily více, některé méně. A bohužel jsem si všimla i drobných nejasností. Například hned zprvu, kdy na hrobu matky má kvést mateřídouška, tak ve filmu jej pokrývá vřes. Co mi dále ve filmu nesedlo, byly některé hudební vsuvky, které mi na téma filmu přišly moc „moderní“. Ale to je možná jen o úhlu pohledu a názoru každého diváka. Mou oblíbenou básní byla Zlatý kolovrat, a nejméně oblíbenou pak Štědrý den a Dceřina kletba. Pokud jste Kytici viděli, budu ráda, když se v komentářích se mnou podělíte, jaká balada byla vaše oblíbená. Za sebe celkově filmu ale dávám 3/5.

Zdroj obrázku: can.newonnetflix.info

To All Boys I´ve Loved Before – Asi to budete všichni znát pod názvem Všem klukům, které jsem milovala. Jop, na Netflixu je i filmová verze tohoto velice populárního teen románu. A jelikož jsem nedávno poslouchala audioknihu, rozhodla jsem se porovnat to s filmovou verzí. Bohužel musím říct, že už od začátku filmu jsem věděla, že audiokniha byla mnohem lepší než film. Čímž, nechci konstatovat, že by film byl nějak špatný, to ne. Jen prostě, jak už to tak bývá, film byl hodně osekaný oproti knižní předloze. Ale zase na druhou stranu mi sedli herci, kteří ve filmu hráli, a dokonce se tam našly i pasáže, u kterých jsem se zasmála, například scéna z příchodu Lary do školy a bavila se s Peterem o Genevieve. Kdybych neznala knižní předlohu, tak bych řekla, že film byl naprosto super, prostě takový ten pubertální románek. Ale jelikož to vychází z knihy, tak musím říct – kniha byla lepší. A proto ode mě film dostává 4/5.

Zdroj obrázku: filmboxlive.com

Filmová hvězda – tak horší komedii jsem neviděla. Tenhle film je takový odpad! Holywoodská rádoby hvězdička, v hlavě absolutně nic, namyšlená a povrchní, se nějakým způsobem dostane do americké armády. Tam vyvádí jak smyslů zbavená a všechny štve. Ani u jedné scény za film jsem se nezasmála. Takovouhle trapárnu jsem fakt nečekala. Absolutně jsem nechápala, že jí všichni ti vojáci trpěli její výstřelky a chyby, trpěla za ní celá četa. Jo a samozřejmě romantická linka nesměla chybět! Nejtrapnější scéna ale byla ve skladu, kdy se o půlnoci cpaly čokoládovými tyčinkami. Tenhle film si fakt nepouštějte, protože to byla fakt tragédie! 0/5

Doufám, že se vám dnešní článek aspoň trochu líbil a snad přinesl i inspiraci na filmy (krom toho posledního 😀 )

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *