Filmy a Seriály

Filmokénko #1

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku! 

Jelikož jsem dosti filmo-seriálový maniak, rozhodla jsem se trochu po vzoru Lucky z Luciiny zašívárny zařadit na svůj blog malou filmovou rubriku! Předem doufám, že tato rubrika Vám případně přinese nějaké tipy, na co se mrknout. Předem upozorňuji, že drtivá většina filmů, která se v této rubrice objeví, jsou buď z Netflixu, nebo HBO, případně kina. Filmy se nestahuji, i když vím, že to dělá spousta lidí, ale od doby, co si platíme doma Netflix a HBO, nemám potřebu stahovat.

Níže najdete 3 filmy, které jsem v poslední době viděla, krátké info k nim a kde jsem je sledovala? Názvy filmů jsou proklikávací, dostanete se přes ně na stránku ČSFD.

Zdroj obrázku: csfd.cz

A Star Is Born – tento film hned po vydání obletěl celý svět a viděl ho snad už každý (dokonce i můj manžel, a to romanťárny nesleduje). Jelikož už od mala mám ráda Lady Gagu, věděla jsem, že se na ten film musím podívat. Předtím, než jsem si film pustila, jsem vůbec netušila, že tohoto příběhu už vzniklo několik verzí. Konkrétně jsou tuším dohromady 4 verze. První verze vyšla už v roce 1937, což je už hodně let. Ale vás určitě bude nejvíce zajímat ta, kterou jsem viděla, ta nejnovější. Ve zkratce – je to o dívce, která se seznámí se slavným zpěvákem, který z ní udělá hvězdu. Bohužel ale tento zpěvák nežije zrovna spořádaný život, a tak je jejich společná cesta jako na horské dráze. Rozhodně musím říct, že Bradley Cooper a Stefani Germanotta, kterou svět zná pod uměleckým jménem Lady Gaga, se zhostili svých rolí naprosto bravurně. Za mě skvělý film, který je hodně citový a plný písniček. Jediný, co se mi moc nelíbilo, ale jsem na to zvyklá z knih, bylo to rychlé zamilování hlavních postav, a pak ten konec. Celkově bych filmu dala 4 hvězdy z 5.

Zdroj obrázku: Cinestar

Milada – Jelikož se blíží výročí 70. let popravy Milady Horákové, československé političky a právničky, rozhodla jsem se konečně si pustit film Milada, jež by měl být o jejím životě. Už od začátku jsme ale byla velice nepříjemně překvapena, že film není původně v českém znění a že Miladu Horákovou hraje cizinka. Nemám nic proti hercům z ciziny a chápu, že mezi českými herečkami nenašli takovou, jaká by se nejvíce podobala Miladě, ale přece jenom to docela dost ubralo na možnosti vtáhnout diváka do děje filmu, když i čeští herci museli mluvit původně anglicky a pak sami sebe nadabovat. Nepůsobilo to na mě moc dobře a kazilo mi to celkový dojem z filmu. Jinak zpracování příběhu není až tak hrozné, ale nemohla jsem se do filmu pořádně „ponořit“. Co mě ale hodně překvapilo, byl fakt, že malou Janu hrál bratr Kariny Rchichev Daniel. Karina hrála už dospělejší verzi Jany. Film Milada ode mně bohužel nedostane více jak 3 hvězdy z 5.

Zdroj obrázku: csfd.cz

Bathory – jeden z mých velice oblíbených filmů, viděla jsem ho už Xkrát a ráda se k němu vracím. Nově ho teď přidal do své knihovny Netflix, v češtině. Kolem Alžběty Bathoryové koluje spousta pověstí a fám, napsáno bylo spousta knih a natočeno několik filmů. Sama jsem viděla pouze dva, ale Bathory je můj nejoblíbenější. Kdo by příběh Alžběty Báthory neznal, tak to byla čachtická hraběnka, manželka Františka Nádašdyho,  jedním z nejslavnějších uherských kapitánů, vedl několik slavných bitev proti Turkům. Ale hlavní příběh je právě o Alžbětě, přezdívané Čachtická paní. Proč je tak slavná? Dle pověstí se prý koupala v krvi mladých panen, aby si zachovala svoji slavnou krásu.  Film Bathory vznikl u sousedů na Slovensko, režisérem je Juraj Jakubisko a zahrálo si v něm spoustu českých herců, například Lucie Vondráčková, Karel Roden nebo Bolek Polívka. Film mohu rozhodně doporučit, za mně rozhodně 5 hvězdiček z 5.

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a že přinesl třeba i tipy, co si pustit 🙂 Rozhodně mohu doporučit, pokud váháte, zaplatit si Netflix nebo HBO. A pokud by byl zájem, mohu sepsat extra články o těchto platformách 🙂

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *