Knihy

Navždy a věčně (Jennifer L. Armentrout)

Zdravím čtenáři!

Když se mi do rukou dostala tato kniha, čekala jsem jen další zamilovaný románek. Ale po začtení se do knihy jsem byla tak neuvěřitelně překvapená … No, pojďme se na ní společně podívat =)

Žánr – Světová literatura, Dívčí romány

Rok vydání – 2016

Překlad – Renata Heitelová

Anotace Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory „Myšku“ Dodgeovou představuje štít. Naučila se, že nejlepším způsobem, jak přežít, je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky, dělá si starosti, že svůj strach nikdy nepřekoná.

Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Starka, svého kamaráda a ochránce, kterého neviděla už od dětství.

Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí, že pouto, jež kdysi s Riderem sdílela, nezesláblo. Naopak, čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc vychází najevo, že dívka není jediná, kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout, jestli zůstane mlčet, nebo promluví. Kvůli lidem, které miluje, a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.“ (zdroj – www.databazeknih.cz) 

Vlastní názor – Myslím, že jsem vážně udělala dobře, když jsem si nečetla názory na tuto knihu ještě před přečtením. Neměla jsem tudíž od ní žádná velká očekávání a i tak mě kniha velmi překvapila. Zasáhlo mě, jak se k sobě lidé dokážou chovat. Zvlášť pěstouni ke svým svěřencům. Nikdy by mě nenapadlo, že si někdo dokáže projít až takovým peklem, jako Mallory a Rider.

Považovala bych trochu za menší klišé, že se ti dva po několika letech znovu potkali. Ovšem bez jejich znovusetkání by kniha neměla pořádný děj. Tak nějak mi během čtení přišlo, že právě takhle to má být, že je to správné.

Popravdě, při popisování scén z Malloriiny a Riderovi minulosti mi bylo velmi úzko. Jako člověk, který si prošel šikanou a malou formou domácího násilí (nebylo to tak kruté, jako v případě těhlech dvou, ale taky to nebyla procházka růžovou zahradou) jsem dokázala pochopit Malloriiny stavy úzkosti a strachu.

Musím podotknout, že kniha je velmi dobře napsána, styl knihy mi velmi sedl, kniha se četla prakticky sama, opravdu rychle utíkala, nemám jí co vytknout.

Určitě by si knihu měli přečíst všichni. Nedokážu to zaměřit na určitou skupinu lidí, takže by si ji měli přečíst všichni, aby věděli, jak se ke druhým chovat, tím spíše jak se chovat k dětem. Možná by se slabší povahy, které špatně snášejí násilí na dětech, měli této knize spíše vyhnout. Jinak ji ale mohu doporučit opravdu všem. 

Celkové hodnocení – 4/5

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *