Knihoměsíc

Knihoměsíc – květen 2020

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Během dovolené jsem kromě čtení a poslouchání audioknih taky pracovala na starších rozepsaných článcích a sestavovala si blogový plán. Poslední dobou jsem totiž na blog moc nepřidávala, jednak jsem bývala dost často unavená z práce a jednak jsem měla doma vždycky něco důležitějšího na práci. Ale s příchodem dovolené jsem si každý den udělala aspoň chvíli čas na to, abych aspoň chvíli pracovala na blogu. Jedním z těchto dopsaných článků bylo taky shrnutí za měsíc květen.

Cizinec na pláži – Michele Campbell – kniha se mi velice líbila, od autorky už druhá, musela jsem si ji dávkovat, abych ji nezhltla najednou. I když jsem tak do půlky nechápala pořádně, jestli jsem jen magor nebo jestli je to schválně, bavila mě.

Ztracen v džungli – Yossi Ghinsberg – Ztraceného v džungli jsme četli v rámci společného čtení v naší skupince SpoČtení – kdo by se chtěl přidat, je vítán! Ztracen byl skvělý, napínavé drama o muži, jenž se ztratí v džungli a snaží se přežít. Tak trochu mi připomínal Robinsona Crusoa, jen v té džungli nebyl roky. Rozhodně doporučuji si přečíst. Četla jsem už podruhé.

Hon na mrtvého – Tim Weaver – konečně jsem se dokopala so toho pustit se do knih Tima Weavera. Maličko mě zmátlo datum vydání, protože nakladatelství Mystery Press tuto sérii nevydávalo dle dílů. Začali tuším že čtyřkou, pětkou a šestkou, pak jedničkou, dvojkou, trojkou, pak sedmičkou osmičkou devítkou a teď vyšla desítka. Člověka to trochu zmate, nicméně já začala číst od jedničky, kdy se seznamujeme s Davidem Rakerem a sledujeme, jak se dostal k povolání soukromého detektiva. Za mě naprosto skvělá kniha, do Davida jsem se zamilovala na první přečtení a do dalšího dílu se velice brzy pustím.

Znám tě ze svých snů – Clélie Avit – Abych si ty thrillery a dramata proložila něčím trochu odlišným, tak jsem sáhla po knize Znám tě ze svých snů. Je to sice taky trochu drama, ale t jiného úhlu, navíc s romantikou. Útlá kniha o cca 280 stranách vypráví o ženě v kómatu a o muži, který jí vpadne nečekaně do pokoje. Nikdo neví, že Elsa vše slyší, jen nemůže reagovat. A když se začne mluvit o odpojení od přístrojů, všichni doufají v zázrak. Krásná kniha, u které mi bylo i trochu smutno a přišla mi krátká. Ale za to byla velice dobře napsaná.

Zaslíbená – Kiera Cass – ke konci měsíce jsem si střihla jednu YA fantasy z královského světa. Těšila jsem se na ni, protože původní trilogie Selekce mě bavila. Bohužel ale Zaslíbená byla totální tragédie a zklamání.

Cukrárna v Paříži – Julie Caplin – Ke konci měsíce května jsme si střihla jednu romanťárnu a slaďárnu, abych si spravila chuť po Zaslíbené, která mě ale opravdu dost zklamala, jak jste si mohli přečíst výše. Nicméně Cukrárna v Paříži je již třetí knihou od Julie Caplin, já mám za sebou všechny tři a Cukrárnu hodnotím zatím jako nejlepší příběh.

Audioknihy jsem v květnu neposlouchala, proto tu není žádná

Doufám, že se vám dnešní přehled líbil a snad přinesl i nějakou inspiraci na čtení 🙂

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *