Knihy

Dědička ohně (Sarah J. Maas)

Zdravím čtenáři!

Do téhle série jsem se naprosto zbláznila! Po Měsíčník kronikách je to zatím moje druhá nejoblíbenější série. Už po prvním díle jsem věděla, že ta série bude úžasná, a třetí díl, Dědička, mi to potvrdil. A na tu vám tu dneska přináším recenzi.

Původní název – Heir of Fire (2014)

Žánr – Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Rok vydání – 2016

Překlad – Ivana Svobodová

(Ano, na přední straně knihy se mi sedřel nápis. Nevím, jak se to mohlo stát, protože jsem knihu měla v látkovém obalu. U předchozích dílů, Skleněného trůnu a Půlnoční koruny se mi to nestalo a dost mě to překvapilo. Dokonce jsem uronila pár slziček 🙁 Koho by nemrzelo zničená knížka. Navíc se mi odlepily zadní desky, musela jsem si je přilepit izolepou. Tuhle sérii miluju, takže si ji budu nechávat, ale stejně mě to mrzí. Na knihy si vždy dávám velmi dobrý pozor.)

AnotaceKrálovna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne. Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou… pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost. Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno.

Vlastní názor – Jak jsem již psala výše, z téhle série se už po prvním díle stala moje druhá nejoblíbenější, i když myslím, že se dostává o něco výše nad Měsíční kroniky.

Celaena se konečně začne věnovat své magii, což mě nehorázně potěšilo. Celou dobu jsem čekala an to, až tahle holka začne pracovat ssama se sebou a přestane řešit všechny okolo. Jeřáb byl ze začátku, co se s Cealenou poznali, naprosto napřesdržku (pardon za ten výraz, ale ten, kdo Dědičku četl mi určitě dá za pravdu), ale ke konci už mi přišel o mnoho přívětivější. I když ohledně něj mám pořád pochybnosti.

Kapitoly se Cealenou byly prokládány úryvky z království, kde Chaol a princ Dorian zůstávají v království a řeší spoustu problémů. Bylo to příjemné okořenění příběhu Cealeny. Navíc tam byly i střípky z života čarodějnic. Myslím, že s nimi se v dalším díle chystá velký boom!

Pokud milujete fantasy jako já, rozhodně doporučuji se na tuhle sérii mrknout. Rozhodně u tohohle dílu série nekončím, už mám doma další dva díly plus tu povídkovou knížku Krvavé ostří, na kterou se už moc těším.

 Jeřáb roztáhl chřípí a přikázal jí: „Aelin, okamžitě přestaň.“
Pokusila se promluvit, ale hrdlo měla podrážděné, v jednom ohni. Nedokázala se pohnout.
„Pusť ty plameny.“

Celkové hodnocení – Knize dávám 5/5.

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *