Knihy

Poslední paní Parrishová

Po návratu z dovolené jsem se dívala do police na nepřečtené knihy a přemýšlela, co budu číst. Váhala jsem dost dlouho, nakonec jsem ale sáhla právě po paní Parrishové, kterou jsem dostala od kolegyně Sabči (Ahoj Sabi!) seslovy chvály na příběh. Tak se na ni pojďme podívat!

Autor – Liv Constantine
Počet stran – 436
Nakladatelství – Domino
Rok vydání – 2018
Série – /

 Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Jak by měl vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky… Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán,
jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo.

Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce… ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo.

Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.

Po thrilleru jsem sáhla po delší době, kdy jsem byla nasycená romány, youngadultovkami a sci-fi. Jsem moc ráda, že jsem se pro ni rozhodla, protože pochvalná slova kolegyně se potvrdila.

Příběh je zprvu vyprávěn z pohledu Amber, která se spřátelí s bohatou Daphne. Spojí je stejná nemoc jejich sester. Daphne dokonce vede charitativní spolek Úsměv pro Julii, což byla její sestra, jež zemřela na cystickou fibrózu. Právě tato nemoc svede obě hlavní hrdinky dohromady.

Amber se pomaličku a jistě adaptuje do pro ni neznámého životního stylu. S kamarádkou Daphne jsou nerozlučné, tráví spolu hodně času.

Po přechodu do druhé poloviny knihy se příběh stáčí do pohledu Daphne, která tu vypráví, jak se seznámila s manželem a popisuje svůj život „na vysoké noze“ čili ve velmi vysokých kruzích. Jenže … Není všechno zlato, co se třpytí.

Bavila mě. Fakt mě tahle kniha nadchla, začetla jsem se od prvních stránek (dvakrát jsem kvůli tomu přejela zastávku metra na cestě domů :X ). Autorka píše poutavým napínavým stylem, popisy má celkem podrobné, ale nijak obsáhlé. Narazila jsem sice na pasáže maličko nudnější, ale to se dá odpustit.

Napětí mě nepouštělo po celou dobu čtení. Pokud sháníte thriller, od kterého se neodtrhnete, rozhodně doporučuji paní Parrishovou. Ovšem myslím si, že je spíše pro ženy než muže, probírají se tam dost často šperky a šaty 🙂

Budu moc ráda, když mi v komentářích navrhnete další podobné thrillery, abych si rozšířila toto odvětví, byť thrillery moc nečtu 🙂

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *