Knihy

Daniel & Aubrey (Georgina Guthrie)

Zdravím čtenáři!

Najednou jsem pocítila, že už jsem přesycená fantasy a detektivkama, tak jsem si řekla, že bych si přečetla něco romantického. A zrak mi padl právě na knihu Daniel a Aubrey, první díl z velmi oblíbené série Láska podle Shakespeara. Na začátek bych ráda řekla tohle – tato kniha není pro každého. Spíše pro mladší čtenářky. Pro zralé ženy by to mohlo být až moc přeslazené. Ale je to je můj pocit 😉

Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží …

Původní název – The Weight of Words
Žánr – Světová literatura, Romány,
Rok vydání – 2016
Překlad – Kristýna Vítková

AnotaceAubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti…(zdroj – zadní strana knihy)

Vlastní názor – Musím říct, že i ve svých 21 letech se ráda začtu do zamilovaných sladkých románků ze střední (potažmo vysoké) školy. A číst o zakázané lásce, kdy se dva stýkají potají, to je moje!

Aubrey studuje poslední semestr na univerzitě, představuje si, jak v klidu odpromuje a začne nový život. Vyhlídky na to jí ale překazí nově příchozí asistent Daniel a zamíchá jí celým životem. Zpočátku se k ní chová velmi odtažitě, ale Aubrey, které chybí láska, se do něj zamiluje prakticky na první pohled. Prostě láska jako trám.

I v 21. století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu. 

Georgina píše velmi čtivým a poutavým stylem, doslova jsem se od její knihy nemohla odtrhnout. Romantická duše ve mně se znovu probudila a chvílemi jsem si představovala sama sebe na Aubreyině místě.

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za pár hodin. Jedno jediné odpoledne mi stačilo k přelouskání této knihy. Možná slovo přelouskání není to pravé. Knihu jsem slupla jako malinu.

Všem romantickým zamilovaným duším by se tato kniha mohla líbit. Ovšem jak jsem již psala na začátku, sáhnout by po ní měly spíše mladší slečny čtenářky. Nevím, jestli to bude úplně pro starší, vyzrálejší ženy, no a pro pány už vůbec ne.

Celkové hodnocení – Zamilovala jsem si tuto knihu a okamžitě sáhla po druhém dílu. Za mě rozhodně 5/5

Jeť láska dým, jejž rodí vlhký vzdech;
když čistá, v očích milenců jest žeh,
a trpíc mořem jest, jež slzy živí.
Co ještě? – šílenství, v němž rozum jasný … 
(Romeo a Julie, jednání první, scéna první) 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *