Knihy

Knižní recenze – Madame Okta (Darren Shan)

Zdravím zápisníci!

Madame Okta, dnešní kniha, je příběh mladého klučíka a megapavouka. No fuj.

Žánr – Pro děti a mládež, Horory, Světová literatura

Rok vydání – 2002

Překlad – Richard Podaný

Vazba – Brožovaná

Anotace „První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni – Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Hlavní postavy – Darren

Vlastní názor – Pardon za to fuj nahoře 😀 Ale kdo mě zná, ví, že pavouky naprosto nesnáším. Ale i tak jsem sáhla po této knize, a s čistým klidným svědomím mohu říct, že to byla skvělá kniha. Četla jsem ji poprvé někdy v 10 letech a vrátila jsem se k ní. Zanechala ve mně citelnou stopu. Ani vlastně nevím, proč jsem už pak nesáhla po dalšíh dílech. Celá série totiž má přes deset dílů. Asi jsem v té době pak četla něco jiného, a na tuhle duchařinku jsem zapomněla.

Pokud milujete horory, ty krvavé, tak pro vás tahle kniha moc nebude. Je tot akový ten dětský horor. V těch mých deseti jsem se teda při čtení bála, to jo, ale já jsem takvá citlivá dušička, já se dodnes bojím bouřek 😀

Ve zkratce – Darren a jeho spolužák Steven navštíví i přes zákaz rodičů cirkus. V tom cirkuse vystupuje pán, který vlastní obrovského pavouka. Tarantuli. Br, běhá mi z toho mráz po zádech, když si na to vzpomenu 😀

Darren se pak vrátí do toho cirkusu a najde si toho vystupujícího pána. A co bylo dál vám už neprozradím, vyspoilerovala bych vám tu celou knihu 😀 Takže určitě po ní sáhněte, je to fakt skvělá kniha.

Celkové hodnocení – 5/5

Hodnocení na Goodreads – 4.06 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 89 % ze 100 %

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *