Ostatní

Co se mi nelíbí na některých blogerkách?

 
Zdravím =)
 
Článku na tohle téma jsem se delší dobu vyhýbala. Nerada sepisuji takovéhle články, negativní, pro některé až pohoršující. Ovšem když tak nějak pozoruji blogovou sféru kolem sebe, nedá mi to a musím se k tomu vyjádřit.
 

Jak jste si všimli, u mnoha blogerek (převážně těch nových nezkušených) se rozmohla řada činností, které se nám „zkušenějším blogerkám“ málokdy líbí. Sepíšu Vám to v takových „bodech“ aby to bylo přehlednější.

      1) Kopírování článků – Není to tak dávno, kdy jedna s blogerek, které sleduji, si stěžovala na facebooku, že našla jinou blogerku, která jí do slova a do písmene okopírovala celý článek. Občas nějaké slovo samozřejmě pozměnila, ale některé odstavce byly okopírované doslova. Přečetla jsem si oba ty články, ten originální a ten okopírovaný, a úplně mě to udivilo. Teď budu mluvit spíše k těm začínajícím blogerkám – prosím, odpusťte si kopírování článků. Pokud nevíte, o čem napsat článek, nepište nic. Počkejte, až dostanete nápad, a pak něco sepište. Anebo pokud chcete něco mermomocí něco napsat, pište si články dopředu, aby jste pak mohly v daný den něco skutečně přidat. ALE NEKOPÍRUJTE! Vždy se na to přijde, zažila jsem spoustu takových případů.

      2) „Dejte mi odběr, oplatím“ – další veliká kravina. Nevím, jak vy, ale mě to přijde jako zoufalá prosba. Blogerka, která prosí o čtenáře, aby vypadala „úspěšnější“ Na blogy takovýhlech slečen se vůbec nedívám. Každý blog si své čtenáře najde, dřív nebo později. Já první půlrok jsem neměla vůbec žádné pravidelné čtenáře, a vůbec mi to nevadilo, protože jsem věděla, že ne všichni, co si moje články čtou, ten odběr dají. Někdo na blog zavítá denně, a stejně ten odběr nedá. Takže takovéhle prosby o odběr mi přijdou naprosto směšné.

      3) „Komentáře oplácím“ – to samé jako s těmi odběry, proto to nebudu více rozvádět.

      4) Bílé pozadí a černý text – Vím, že spousta blogerek má rádo jednoduchý minimalistický styl, ale už je toho opravdu hodně. Za hodinu jsme otevřela 10 blogů, a 9 z nich mělo bílé pozadí a černý text. Není lepší si vzhled blogu vypiplat trochu barevněji, než jen takovýhle prostý styl? Ze začátku, když to mělo pár blogů, mi to nevadilo, ale druhý nově založený blog má tento styl. Poslední dobou mě od čtení takových blogů odrazuje právě tento vzhled. Pravda, mám podobný vzhled, ale mám to barevně nastaveno tak, že když najedete na odkaz, zrůžoví. V tom černém textu mám na mysli prostě černý text 😀 Snad chápete, co myslím.

      5) Strašně krátké články – další věc, který mi strašně vadí. Otevřu si blog, chci si trochu počíst, tak si otevřu nějaký článek, a dřív než se do něj začnu, tak skončí, a najednou zjišťuji, že nemá víc jak 3 řádky. Není poněkud zbytečné něco takového zveřejňovat? Pár slov? Není lepší napsat pořádný delší článek, aby se lidem dobře četl a dozvěděli se něco nového?

      6) Články plné pravopisných chyb – Čtete si článek, a v každém druhém slově hrubka bijící do očí. Když je v článku jeden překlep, to pochopím. Ale ne, když ve větě najdu 4 hrubé chyby. Nedávno jsem takhle četla článek od jedné třináctileté slečny, psala myslím o nějakém beauty produktu. Nedočetla jsem ho, přečetla jsem si cca 10 řádků, a blog rychle zavřela. Když už teda neovládáte dokonale pravopis, pište do Wordu. Word prosperuje jednou krásnou věcí – opravou pravopisných chyb. Špatně napsané slovo vám Word podtrhne červenou vlnovkou, anebo sám opraví na správný tvar.

Na závěr bych chtěla jen podotknout, že to není útok na jiné blogerky. Je to pouze „vypíchnutí“ různých blogových činností, které se mi v blogové sféře nelíbí. A co vás štve na jiných blogerkách? Vyjádřete se prosím v komentářích, rozviňme společně diskuzi.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

  • Luke

    Fajn článek, ale cítím se trapně, že některé věci dělám taky 😀 třeba si myslím, že prvních cca 30 fanoušků je lepší získat „uměle“, protože pak někteří lidé na To se mi líbí nekliknou, když ten blog nemá ani 50 fanoušků. Jinak každý, kdo bere blog alespoň trochu vážně, ví něco málo o SEO. Tzn. kopírování článků a články pod 300 slov .. smrt blogu pro google.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *