Knihy

Knižní recenze – Křídla (Aprilynne Pike)

Zdravím zápisníci!

Nedávno (tak cca pár dní zpátky) jsem dočetla knížku, kterou jsem přečetla za pouhé dva dny. K tomu jsem si tenhle měsíc koupila cca 20 knížek (všechny uvidíte v článku Nákupy a novinky, který vyjde na začátku února). U čtení téhle knihy, kterou vám dneska ukážu, jsem si i tak nějak dala dohromady svoje blogové věci a články, a samozřejmě Vám o tom všem napíšu.

Tak abych nezdržovala, tak přejdeme k té dnešní knížečce =)

Žánr – Young adult, Fantasy, Světová literatura, Romány

Rok vydání – 2011

Překlad – Alena Amchová

Vazba – Vázaná

Anotace Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh – originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story – o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.  (zdroj – www.databazeknih.cz)“

Hlavní postavy – Laurel, David, Tamani

Vlastní názor – Kniha mně opravdu nadchla, jinak bych ji nepřečetla za dva dny. Naprosto miluji takové ty magické příběhy s kouzly atd. V tomhle se navíc objevují víly. Mladá patnáctiletá dívka Laurel byla do svých patnácti let vyučována doma svou matkou. Ta ovšem usoudila, že je čas, aby se Laurel zapojila do života, anšla si přátele a poznala život ve škole. Laurel se to zpočátku vůbec nelíbilo, ale postupně si ve škole zvykla, našla si přátele a možná i svou první lásku. Ovšem pak se stane něco opravdu divného – nebudu prozrazovat co, protože to bych vyzradila podstatu celého příběhu. Jen řeknu to, že se stane něco, co se nám běžným lidem nestává =)

Celkové hodnocení – 5/5

Hodnocení na Goodreads – 3.75 z 5

Hodnocení na Databázi knih – 75 % ze 100 %

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

One Comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *