Knihy

Devět dní (Recenzní e-kniha)

Recenzní e-kniha

Nedávno se mi podařilo navázat novou spolupráci, a to konkrétně s portálem Palmknihy.cz. Dostala jsem dvě knihy na vyzkoušení, jednou z nich je Devět dní od Zuzany Strachotové. Jdeme se na ní podívat, co říkáte? 

 

 

 

Autor – Zuzana Strachotová
Počet stran – 320

Nakladatelství– Fantom Print
Série – Devět dní #1
Rok vydání – 2017

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Životním krédem kněžích je askeze.

Hlavními hodnotami jsou čistota, zbožnost a také absence citu. Proti této nesmyslné víře stojí Povstalci, kteří bojují za návrat původního světa. A jejich přesvědčení je neméně houževnaté, jak brzy na vlastní kůži pocítí Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a vykonavatel kněžské vůle, který má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou.

Ovšem ani Seřiny pevně vštěpované morální zásady nezůstanou ušetřeny tvrdé zkoušky. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře, z jejíchž purpurových blesků dosud nevyšel nikdo živý. Budou Sera s Leem první a budou to ještě vůbec oni? Otočil se snad svět naruby, nebo byl takový i předtím? Dva úhly pohledu, dvě přesvědčení. A pravda ukrytá někde úplně jinde.

Na „Devět dní“ jsem četla spoustu pozitivních ohlasů. I kamarádka blogerka mi ji doporučovala. Tak jsem si řekla, že jo, hecnu se a půjdu do ní. A když mi ji nabídli na recenzi, neváhala jsem a přijala. Ale to jsem ještě netušila, co mě čeká.

Devět dní – to je jak název, tak časové rozmezí hlavního příběhu knihy. Citadelský agent „Jestřáb“ Lee proti sedmadvacetileté povstalkyni Seře. Zastihne je Růžová bouře, která je známá jako smrtící a vražedná. Ovšem tito dva společně Bouři překonají a pak se nedobrovolně rozdělí. Stane se mezi nimi ovšem jedna věc, na kterou nemůže ani jeden z nich zapomenout. O půl roku později se za nepříznivých okolností setkají znovu a události nabírají náhlý spád. Akce střídá akci a vám u čtení bude běhat mráz po zádech a zuby trnout obavami o životy hlavních postav.

Autorka při vypravování používá důrazný styl, nechodí okolo horké kaše, píše vše jasně a srozumitelně. Přitom používá poutavost a čtivost. Opět jedna z těch knih, kdy se nemůžete odtrhnout, protože vás okolnosti nutí číst dál a dál, abyste se dozvěděli, jak to bude pokračovat. Přesně tak jsem to měla i já, taky jsem knihu přečetla za celé dva dny.

Co musím dále hodně pochválit, je obálka. Moc často se nevidí takové jednoduché zpracování, lehké vyobrazení, které by nenaznačovalo děj. Grafik zde udělal opravdu obrovský kus práce.
Abych řekla pravdu, dost jsem se českým autorům vyhýbala. Neměla jsem s nimi totiž moc dobré zkušenosti, stávalo se mi, že jsem z nich byla spíše strašně zklamaná.

Taky jsem měla trochu obavy, že se dílo zahraničním autorům nevyrovná. Ale u čtení knihy Devět dní jsem se přesvědčila, že i čeští autoři umí skvěle psát. Umí stejně dobře jako zahraniční autoři napsat příběh tak, že čtenáře vtáhne do děje. Za mě je tahle kniha jedna z nejlepších sci-fi, co jsem četla a u mojí osoby předčila i mnohá zahraniční díla.

Nezbývá mi než udělit plný počet bodů 5/5.

Moc děkuji společnosti Palmknihy za poskytnutí recenzní e-knihy. Pokud byste si i vy chtěli e-knihu zakoupit, navštivte tento odkaz – Devět dní Palmknihy

Pokud tuto recenzi čte i autorka knihy, mám pro ní vzkaz – „Prosím, vydáte co nejdřív další díl, že ano? Protože ten polootevřený konec nasvědčuje, že bude pokračování. Píšete skvěle a nepochybuji, že druhý díl sklidí tak obrovské úspěchy, jako ten první. Díky.“ 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

5 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *