Knihy

Ztracen v džungli (recenzní e-book)

Příběh psaný životem a z kterého vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Rak by se dal popsat zážitek Yossiho, muže, který ztroskotal v džungli, sáhl si na naprosté dno a „objevil sebe sama“. Pojďme se do tajuplné a zrádné džungle vydat s ním! 

Autor – Yossi Ghinsberg
Počet stran – 286
Nakladatelství – Jota
Série – /
Rok vydání – 2009

Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití.
Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu n
ašel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne. Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na  chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…

Dokázali jste si sami někdy představit, že byste se vydali do doposud neprobádané džungle? Jen s pár věcmi a partou přátel? Tak začíná i příběh Yossiho, Kevina, Marcuse a záhadného Karla, který se má stát jejich průvodcem džunglí. Zatím nikdo z nich netuší, na jakou děsivou jízdu se vydávají. 

Příběhů podle skutečné události jsem četla či viděla velmi málo, ale zatím můžu říct, že Ztracen v džungli se stal mým nejoblíbenějším a taky velmi děsivým. Obdivuji lidi, kteří se takhle na vlastní pěst vydají do naprostého neznáma. Vždy obdivuji poutavé fotografie u National Geographic z džungle a tak. Miluji jejich prohlížení, ale sama jkstě vím, že bych se zřejmě nikdy takhle sama nevydala nikam do džungle. 

Příběh Yossiho a jeho přátel jsem prvně viděla v kině. Bylo to spontánní rozhodnutí na film jít, a navíc tam hraje Daniel Radcliffe, jeden z mých nejoblíbenějších herců. No a po shlédnutí filmu jsem zatoužila si přečíst jeho knihu. A když se ke mě dostala ve formě ebooku, skákala jsem 3 (dobře no, tak půl :D) metry vysoko. 

Životní příběh plný napětí, boje o život a hledání cesty se vryje každému do srdce. Každá strana knihy ve mě vyvolávala strach o jeho život a netrpělivě jsem čekala, jestli se z džungle nakonec dostane. Samozřejmě, bylo jasné, že dostane, jinak by nemohl tu knihu napsat. Ale asi víte, co tím myslím. 

Yossi se při sjíždění řeky na voru s Kevinem, kdy se Karl a Marcus vydají pěšky na místo určení, ztratí ve vlnách řeky, která ho nakonec zanese hluboko do džungle. Tímto okamžikem začíná skutečný boj o přežití. Yossiho provázejí problémy s jídlem, bolesti, strach o vlastní život, a také tajemná dívka, která se zjevuje a zase zmizí. 

Pokud toužíte po dobrodružství, ale nechcete se za ním sami vydávat, určitě po knize sáhněte. Nenajdete v ní jen poutavý příběh, ale i poučení, jak by si člověk měl vážit sebe a ostatních. 

Za recenzní ebook děkuji eReading/Palmknihy. Zakoupíte zde:

Recenze vyšla také na portálu Knihaha.cz – Ztracen v džungli

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

  • Lucy Lillianne

    taky mam rada pribehy podle skutecnosti… v tomto pripade jsem videla film… na jednu stranu je to opravdu vybrony pribeh, ale na druhou stranu nikdy nepochopim lidi, co takhle riskuji… jako jo, badaji a zkoumaji, objevuji nove veci, ale tady bylo jasne videt, ze nejsou pripraveni, nemaji poradneho pruvodce, nevi jake to je v dzungli a samozrejme nemeli dostatek zasob… takze je tu i krasne videt lidska blbost 🙂

    • Tery Engli

      Ano, musím s tebou souhlasit. 🙂 I když, bez lidské blbosti by asi takovéhle příběhy nevznikali, a může to být skvělý odstrašující případ …

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *