Menu Zavřeno

Scarlet (Marissa Meyer)

Zdravím čtenáři!

Konečně jsem se po skoro roce dostala ke druhému dílu Měsíčních kronik, a jsem ráda, že jsem si je z knihovny přinesla. Naprosto mě to uchvátilo, protože miluju klasické pohádky a tohle mi přijde jako naprosto skvělé zpracování starých pohádek, jako je Popelka či Červená Karkulka. A právě na motivy Červené Karkulky je kniha Scarlet, kterou vám tu dnes ukážu.

Žánr – Fantasy, Světová literatura
Rok vydání – 2013
Překlad – Jana Zejmanová, Petra Babuláková

 „Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.

Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku… který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly.
..“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Ještě, než jsem se vrhla na Scarlet, jsem si musela pročíst svojí recenzi na Cinder, abych si tak nějak vrátila do paměti příběh Cinder. Když jsem se pak pustila do Scarlet, tak mi vše konečně naskočilo.

Jak jsem psala výše, miluju pohádky. Popelku, Šípkovou Růženku, Sněhurku, Červenou Karkulku … prostě všechny. A proto když jsem se začetla do Scarlet, už jsem se hned ze začátku těšila na skvělý příběh. A nebyla jsem zklamaná, byla jsem naopak potěšená.

Už zezačátku jsem tak nějak věděla, že Scarlet a Vlk budou spolu. A už od začátku jsem jim moc fandila. Ano, je fakt, že jí po celou dobu v knize jenom lhal, ale i tak nějak v hloubi duše jsem věděla, že se z něj vyklube dobrý člověk.

Celou dobu jsem se Scarlet soucítila, když jí unesli babičku. Trošku jsem teda nepochopila ten její unáhlený výlet do Paříže, i když teda vím, že chtěla babičku zachránit. Ale pokud Vlk věděl, kde ji drží, mohli to třeba vyřešit nějak jinak. I když zase na druhou stranu by to nebylo to dobrodrůžo, že.

Líbily se mi prokládané kapitoly, chvíli z pohledu Scarlet, a chvíli také z pohledu Cinder, které se mezitím podařilo prchnout z vězení po tom, co se dozvěděla, že je ztracená princezna Selene. Popravdě, byl to jeden z faktů, které mě naprosto zaskočily při čtení Cinder. I když se to asi dalo trošku čekat, že to ona bude ta ztracená princezna.

Jakožto milovník fantasy jsem touhle sérií naprosto uchvácená. Už mám doma půjčenou z knihovny Cress. Tak nějak uvažuji, že si možná sérii pořídím domů, protože je to jedna z nejlepších fantasy sérií, co jsem četla, a to jsem teprve u druhého dílu 😀

5/5


Jak to máte vy se sérií Měsíční kroniky? A konkrétně se Scarlet? Četli jste? Jaký na ni máte názor?

Posted in Knihy

6 Comments

 1. Pinky v Knihách

  Já jsem se do téhle série naprosto zamilovala. Mám dojem, že díl od dílu je prostě lepší a lepší. Před sebou mám Winter, tak doufám, že se k ní co nejdříve dostanu, jelikož Cress byla fakt pecka!

  • Zápisník Spisovatelky

   <3 Yes :) Ano, novelky jsou slabší, ale jinak celá kompletní série je prostě vuááá <3

 2. Pepa

  Podľa mňa to bola najslabšia časť Mesačných kroník, čo ale neznamená, že to bola zlá kniha. V skutočnosti bola skvelá. My sme ju hodnotili na 9,3/10, na blogu je celá recenzia 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *