Menu Zavřeno

Bohyně osudu ze salonu D´Amour

Románů není nikdy dost. S postupem věku pomalu přecházím z youngadultovek právě na ženské romány. Nepřečetla jsem jich zatím mnoho, ale zatím byly povedené. Nepřečetla jsem jich mnoho, ale zatím byly povedené. Nejinak tomu je i u knihy Bohyně osudu ze salonu D´Amour.


Autor – Anna Jansson
Počet stran – 384
Nakladatelství – Omega
Série – Salon D´Amour
Rok vydání – 2018

Tady, kousek od starého Jižního náměstí, mám kadeřnictví. Pokud jste kolemjdoucí, prosím vstupte. Když budete muset chvíli počkat, nabídnu vám mátový a bezinkový čaj ze své zahrádky. Dívám se na vás do zrcadla a přemýšlím, jak nejlépe vám mohu pomoci. Mé nůžky jsou jako kouzelnická hůlka. Mé barvy vás dokážou změnit k nepoznání, pokud chcete.

Když sedíte v křesle a já vás zakryju pláštěm, moje první otázka je vždy stejná: Co pro vás mohu udělat? A tím nemyslím jen vaše vlasy. Mám na mysli: Co mohu udělat pro váš život? K dispozici mám dvě otočné židle a nikdy není náhoda, že vedle vás sedí právě ten, kdo tam sedí…

No, i když se můj prolog k recenzi zdá nadšený, úplně tak happy jsem z téhle knihy taky nebyla. Četla jsem ji 2x. Napoprvé mi přišla strašně divná, nemohla jsem se do ní začíst a spíš jsem jen tak znudeně otáčela stránky. Napodruhé už to bylo lepší. O dost lepší. Ale nebylo to stoprocentní.

Román s maličkou detektivní zápletkou vypráví příběh kadeřnice Angeliky, postarší paní, která vlastní již 7 let malé kadeřnictví. Zaměstnává v něm Ricka, mladičkého kluka, kterého matka vyhodila z bytu, aby se postavil na vlastní nohy.

Salon D’Amour ale není jen kadeřnictvím. Je to taky místo, kde se lidé nesetkávají náhodou, ale jsou předem objednáni společně s někým, kdo by jednou mohl být jejich partnerem. Aspoň takovou filozofii má Angelika a její dvě sestry, které taky vlastní kadeřnictví.

Angelika se během vyprávění seznamuje se záhadným mužem, zjistí, že jí někdo sebral dům, a snaží se vyhovět potřebám svých zákazníků. Nemá to vůbec jednoduché. I přes to, že se snaží spojovat lidi dohromady, sama lásku nemá. Přišla o ni a bojí se najít jinou. Což se dá pochopit, když ztratíte milovaného člověka, nechcete si hledat nikoho nového.

Trochu mě zarazilo, že obálka nekoresponduje s dějem. Tématicky ano, jsou tam kartáče a nůžky, ale slečna na obálce je mladinká oproti Angelice, které bude brzy 50 let. Takže obálka maličko zavádějící, popravdě mě hodně překvapilo, že na obálce není samotná Angelika.

Posted in Knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.