Knihy

Bohyně osudu ze salonu D´Amour

Románů není nikdy dost. S postupem věku pomalu přecházím z youngadultovek právě na ženské romány. Nepřečetla jsem jich zatím mnoho, ale zatím byly povedené. Nepřečetla jsem jich mnoho, ale zatím byly povedené. Nejinak tomu je i u knihy Bohyně osudu ze salonu D´Amour.


Autor – Anna Jansson
Počet stran – 384
Nakladatelství – Omega
Série – Salon D´Amour
Rok vydání – 2018

Tady, kousek od starého Jižního náměstí, mám kadeřnictví. Pokud jste kolemjdoucí, prosím vstupte. Když budete muset chvíli počkat, nabídnu vám mátový a bezinkový čaj ze své zahrádky. Dívám se na vás do zrcadla a přemýšlím, jak nejlépe vám mohu pomoci. Mé nůžky jsou jako kouzelnická hůlka. Mé barvy vás dokážou změnit k nepoznání, pokud chcete.

Když sedíte v křesle a já vás zakryju pláštěm, moje první otázka je vždy stejná: Co pro vás mohu udělat? A tím nemyslím jen vaše vlasy. Mám na mysli: Co mohu udělat pro váš život? K dispozici mám dvě otočné židle a nikdy není náhoda, že vedle vás sedí právě ten, kdo tam sedí…

No, i když se můj prolog k recenzi zdá nadšený, úplně tak happy jsem z téhle knihy taky nebyla. Četla jsem ji 2x. Napoprvé mi přišla strašně divná, nemohla jsem se do ní začíst a spíš jsem jen tak znudeně otáčela stránky. Napodruhé už to bylo lepší. O dost lepší. Ale nebylo to stoprocentní.

Román s maličkou detektivní zápletkou vypráví příběh kadeřnice Angeliky, postarší paní, která vlastní již 7 let malé kadeřnictví. Zaměstnává v něm Ricka, mladičkého kluka, kterého matka vyhodila z bytu, aby se postavil na vlastní nohy.

Salon D’Amour ale není jen kadeřnictvím. Je to taky místo, kde se lidé nesetkávají náhodou, ale jsou předem objednáni společně s někým, kdo by jednou mohl být jejich partnerem. Aspoň takovou filozofii má Angelika a její dvě sestry, které taky vlastní kadeřnictví.

Angelika se během vyprávění seznamuje se záhadným mužem, zjistí, že jí někdo sebral dům, a snaží se vyhovět potřebám svých zákazníků. Nemá to vůbec jednoduché. I přes to, že se snaží spojovat lidi dohromady, sama lásku nemá. Přišla o ni a bojí se najít jinou. Což se dá pochopit, když ztratíte milovaného člověka, nechcete si hledat nikoho nového.

Trochu mě zarazilo, že obálka nekoresponduje s dějem. Tématicky ano, jsou tam kartáče a nůžky, ale slečna na obálce je mladinká oproti Angelice, které bude brzy 50 let. Takže obálka maličko zavádějící, popravdě mě hodně překvapilo, že na obálce není samotná Angelika.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *