Knihy

Michele Campbell – Vždycky je to manžel

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

V poslední době jsem opět zabředla spíše do fantasy kniha románů, a tak jsem se rozhodla proložit si to nějakým thrillerem. A vzpomněla jsem si, že mi ve čtečce už delší dobu leží kniha Vždycky je to manžel od Michele Campbell. Vlastně mám ve čtečce všechny tři její knihy, která u nás zatím vyšly (jen tak mezi námi, Mystery Press chystá novou knihu od této autorky! Vyjít by měla na podzim), ale zatím jsem si jaksi nenašla čas si její knihy přečíst? Ale rozhodla jsem se to změnit a začetla se do její prvotiny. Jaký na ni mám názor si přečtete níže!

Autor – Michele Campbell
Nakladatelství – Mystery Press
Počet stran – 384
Rok vydání – 2018
Série – /

TŘI NEROZLUČNÉ PŘÍTELKYNĚ, JEDNO TAJEMSTVÍ… A VRAŽDA

Kate, Aubrey a Jenny se seznámily na vysoké škole a brzy se z nich staly nerozlučné kamarádky, ačkoli byste jen těžko hledali tři odlišnější ženy.

Kate byla krásná, divoká a bohatá. Aubrey pocházela z chudé neúplné rodiny a ze všeho nejvíc chtěla uniknout vlastní minulosti. A Jenny byla nebojácná, ambiciózní a cílevědomá. Přesto se spřátelily a přísahaly si, že je nic nerozdělí.

O dvacet let později ale jedna z nich stojí na okraji mostu a někdo ji nutí, aby z něj skočila.

Jak se to mohlo stát?

Strhující román Michele Campbell sleduje historii jednoho neobvyklého přátelství, ve kterém se snoubí láska s nenávistí. Mohou takto intenzivní city vést až k vraždě? A budou všichni jako obvykle předpokládat, že za zločinem stojí manžel?

V příběhu sledujeme vlastně dvě dějové linky. Jedna dějová linka se věnuje hlavním postavám, když byly na univerzitě, a druhá dějová linka je sleduje o 20 let později. Kapitoly se střídají, což pro mně bylo ze začátku maličko rušivé, i když mi to u jiných knih nikdy nevadilo, ale postupem času, jak jsem postupovala stránku za stránkou, mi to střídání přestalo vadit.

Asi nejhlavnější hlavní hrdinkou se tu jeví Aubrey, holčina, která pochází z velice chudé rodiny a která se shodou okolností dostává na univerzitu, aby si zajistila mnohem lepší budoucnost, než jaká ji čekala. Na univerzitě se dostává na kolej ke dvěma dosti praštěným holkám – Kate a Jenny. Ode dne seznámení se z nich stane prakticky nerozlučná trojka, Aubrey s těmi dvěma zažívá klasický univerzitní život včetně večírků a povyražení. „Slastný“ život na univerzitě ovšem naruší rodinná tragédie a Aubrey musí na chvíli z univerzity odjet.

Do toho sledujeme dějovou linku o dvacet let později, když všechny tři jsou úspěšné ženy, mají i rodiny a všechno se zdá skvělé, ač na malé „vady na kráse“. Zde se řeší problémy všedních životů jako manželství, děti atd.

Autorka má celkem dobrý vypravěčský styl, který mně během čtení velice bavil. Ačkoliv jsem ze začátku měla trochu problémy se začíst (což mám prakticky vždycky, když přejdu mezi dvěma autory nebo dvěma žánry), stačilo mi prokousat se prvními několika stranami a už jsem v tom byla celkem zažraná. Knihu jsem zhltla za dva dny, a jako celek ji hodnotím jako velice povedenou, i když pominu nudnější pasáže. Určitě bych vyvrátila tvrzení, že se jedná o strhující román. Strhující mi totiž vůbec nepřišel, a to z toho důvodu, že některé věci byly docela dobře předvídatelné. Ale napětí v knize bylo, to ano.

Abych recenzi nějak shrnula – rozhodně mohu knihu doporučit jako oddychový kousek, který zvládnete za dva, tři večery. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, je kniha velice povedená. Velice se těším, co mi přinese její další kniha – Byla to tichá dívka, která na mě nyní ve čtečce čeká.

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *