Ostatní

Co je v mém mobilu?

Zdravím =)
 
Když jsem si dávala do kupy ty články a přepisovala je do pc, všimla jsem si jednoho zapadlého článku, který jsem chtěla dát už ke konci roku 2015, ale jaksi jsem na něj pozapomněla. Tak jsem si k němu sedla a začala ho přepisovat a upravovat. Tím článkem je „What’s in my phone“ aneb Co je v mém mobilu?

Začnu asi značkou – mám Huawei G6, bílá barva. Jelikož se mi rozbil fotoaparát, tak vám ho bohužel nevyfotím, ale hodím vám sem odkaz na Alzu, kde jsme ho kupovali – Huawei Acend G6
 
 

Na zamykací obrazovce mám klasicky hodiny, tapetu mám barevné, spíše takové duhové proužky, s nápisem It’s like chocolate. Pod hodinama mám samozřejmě datum a den, a pod tím mám nápis Locked Bitches! Don’t touch my phone! Přišlo mi to hrozně vtipný, tak jsem si to tam nastavila.

Když odemknu telefon, tak se mi zobrazí domovská stránka. Výhodou tohohle telefonu je, že nemá menu, tudíž všechny aplikace se mi stahují přímo na plochu, nemusím to složitě hledat v menu. Mívala jsem Google Launcher, což je strašně dobrej a šikovnej pomocník do telefonu, který vám vlastně tak nějak změní vzhled vašeho telefonu, ten menu měl, takže jsem nepoužívala obrazovky. Měl ovšem jednu nevýhodu, a to tu, že se občas zasekával, takže jsem ho pro jistotu radši odinstalovala, a dál používám původní nastavení Huawei.
 
Na té domovské stránce mám teda nahoře hodiny a počasí, to funguje pouze s připojením na internet, takže se mi to ukazuje jen doma nebo v práci nebo když jsem prostě někde na wifi, dále tam mám přehrávač na písničky, který teda nepoužívám, protože mám aplikaci na písničky, a přemýšlím, že si písničky z mobilu vymažu úplně. Pod tím mám dva kontakty, které používám nejvíc, je to Kuba a mamka, no a vedle je widget s obrázkama. Pod tím už jen vyhledávač Google. Dole na liště, která se nemění, mám klasicky hovory a zprávy, Google prohlížeč, obchod Play a složku, kterou ukážu později.  Když sjedu prstem seshora dolů, vyjede mi lišta, kde mám vlastně Wifi, GPS, Přepnutí dat (to je když si chci zapnout internet) Profily, Automatické otočení obrazovky, to absolutně nesnáším =D Jas, Automatická synchronizace, to nevím k čemu slouží, Tichý režim, když nechci, aby mě někdo rušil, Bluetooth, Letový režim, Vibrace, Hlasitost, Wifi Hotspot a Snímek obrazovky. Málo věcí z toho používám, tak tu Wifi, občas GPS, ty profily, Jas, Bluetooth, Hlasitost, Snímek obrazovky a když někam letíme tak ten režim V letadle. 

 

Přejdeme na druhou obrazovku, tam už toho je poměrně více než na té domovské. Jsou tu hlavně takové ty věci, které moc nepoužívám. Správce telefonu – ten teda nepoužívám, má to být jakoby čištění telefonu od takových těch dočasných souborů atd, na to já mám spešl aplikaci, takže tohle nepoužívám.
Složka Nástroje – Do té vůbec nechodím, je tam Počasí, Záznam zvuku, DLNA což je aplikace na propojení teleofnu s počítačem, přemýšlím že to někdy zkusím, ale ještě jsem se k tomu nedostala, dále FM rádio, Záloha, Profily, Stahování, Aktualizace telefonu a Instalace aplikací. Vedle složky Nástroje se nachází Hlasové vyhledávání, taky nepoužívám, a vedle toho Lidé, což jsou Kontakty. Ve druhém řádku je Prohlížeč, Nastavení, Motivy a Fotoaparát. Prohlížeš používám občas, spíš jsem si teď navykla na ten Google Chrome, takže tomuhle se spíše vyhýbám. Nastavení vám asi nemusím ukazovat, je to prostě nastavení telefonu. Motivy, to je změna vzhledu mobilu, taky nemusím ukazovat, a Fotoaparát asi znáte.
 
Třetí řádek – Galerie, Hudba, Kalkulačka, Hodiny – Z tohohle řádku používám všechno, teda vlastně kromě té Hudby. V Galerii mám obrázky a videa, Kalkulačku používám hlavně když jedeme nakupovat, ho a Hodiny, tam mám budík.
 
Poslední řádek obsahuje Kalendář, Správce souborů, Svítilna a Poznámky. Tady používám jen ten Kalendář, Svítilnu a občas Poznámky. V poznámkách teda teď nic nemám, protože jsem si všechny přepsala do aplikace OneNote v počítači. Svítilnu používám často, hlavně když si potřebuju v noci třeba odskočit a nechci rozsvěcet velká světla, abych nikoho neprobudila. 

Ta složka dole, je to složka která obsahuje všechny aplikace od Googlu. Je tam Gmail, ten používám na mobilu hodně, pak Google+, ten taky hodně používám, dále Mapy, ty používám jen zřídka a většinou spíš na počítači, Knihy Play, nepoužívám, Hry Play, na ty jsem připojená z obchod Play, zaznamenává se tam moje skóre v různých hrách, dále Disk, ten nepoužívám, Fotky, ty jen občas, Nastavení Google taky nepoužívám, Google prohlížeč taky nepoužívám, a poslední Kalendář, ten používám převážně na pc, protože v telefonu mám kalendář od Huawei.

 

No a na té poslední stránce jsou aplikace, které používám nejčastěji. 1Tap Hbernate je aplikace na jedno ťuknutí, když se mi rychle vybíjí mobil, tak na ni kliknu a ona pošle do hibernace aplikace, které teď nepoužívám. Chytrá věcička, udrží baterii déle nabitou. Messenger, to asi každý zná. 

Instagram, klasika, pokud mě na něm nesledujete, dejte určitě follow. 

 

Spotify – to je ta aplikace na hudbu, jak jsem se o ni prve zmiňovala. Mám totiž zaplacenou Premium verzi, tudíž můžu poslouchat na mobilu, a můžu i v offline režimu. Mám ji zapnutou prakticky pořád, na počítači v práci a na cestách na mobilu.

 
Viber a WhatsApp – jsou to takové ty messengery, kde si můžete posílat přes internet zprávy zadarmo, jde přes to i zadarmo volat, což jde vlastně i přes Messenger of Facebooku. Dále tu mám YouTube, to využívám třeba když jedeme někam na výlet s tím, že budeme spát v hotelu, a neberu si počítač, tak před spaním koukám na youtube na mobilu. Já jsem si poslední dobou navykla  před spaním si buď číst nebo koukat na YouTube.
Stotard – velmi výborná aplikace, doporučuji každému. Je to aplikace, do které si nahrajete čárové kódy svých zákaznických karet, a pak už tu kartu v aplikaci jen otevřete a máte tam ten čárový kód, tudíž karty můžete nechat doma a nemusíte je tahat v peněžence. Podobných aplikací je hodně, znám Portmonku atd. Ale tahle se mi osvědčila nejlíp. Mám tma kartu do Dmky, Tety, Globusu, Knižního klubu, Tesco, Makro atd. Backgrounds – aplikace na tapety, najdete tu snad milion opravdu překrásných tapet. No crop – aplikace pro Instagram. Pokud máte fotografii větší než čtverec, a nechcete ji ořezávat, stačí ji upravit v této aplikaci. Dají se v ní dělat i koláže.

 

Wattpad – strašně moc ráda čtu na wattpadu povídky. Jelikož na něj i sama přidávám, tak si ráda kontroluji svůj účet i když nejsem u pc. Výhodou této aplikace je, že když si do své wattpad knihovny nahrajete povídky z wattpadu, můžete si je číst, i když nejste na internetu.
 
Clean Master – k němu patří ta aplikace 1Tap Hibernate. Je to aplikace na pročištění a zrychlení telefonu. Díky němu mám v telefonu více aplikací. Bohužel poslední dobou pozoruji, že vývojáři se snaží dělat aplikace, které nemůžete přesunout na SD kartu, což mě štve. Ale co s tím nadělám.

Pou – klasika. Znovu jsem si ho stáhla, protože mě hrozně baví na něm hrát ty hry, a taky je to jediná hra v telefonu. Měla jsem ještě Candy Crush Saga, ale zjistila jsem, že se mi v telefonu zasekává, a taky se sama vypíná. Tak jsem ji radši odinstalovala. No a poslední – Snapchat. Mívala jsem ho dříve, odinstalovala jsme si ho, ale nějak mi to chybělo to snapování, tak jsem se k němu zase vrátila. Opět – pokud máte snapchat a chcete si mě přidat, vedle v menu v Sociálních sítích najdete moje uživatelské jméno.  No, myslím, že to by bylo z tohohle článku všechno, já děkuji všem, co si tenhle článeček přečetli, a případně i ho okomentovali, no a snad se uvidíme u toho příštího. Ahoj =) 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *