Knihy

Knižní recenze – Girl Online (Zoe Sugg)

Zdravím =)

Jelikož je středa, tak podle mého blogového rozvrhu je knižní den, tudíž dnešní článeček bude knižní recenze.
Knihu, kterou Vám dnes ukážu, jsem docela dlouho přecházela bez povšimnutí. Asi to bylo tím, že jakmile se kniha dostala do Čech, musel je mít každý. Já se většinou těmhle BOOM! událostem vyhýbám, a nebylo tomu jinak ani u téhle knihy. Ale jednou jsem ji zahlédla u nás v knihovně, a řekla si, že se hecnu a půjčím si ji.

Žánr – Dívčí romány, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2015

Překlad – Vanda Ohnisková

Vazba – Vázaná

Hlavní postavy – Penny, Elliot, Noah

Anotace – Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí. Když ji na školním představení potká ten ,,největší trapas“, který díky internetu uvidí ,,celý svět“, a situace začne být na všech frontách na pováženou, rodiče ji vezmou na pár dnů do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu. Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům. (zdroj – www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Kniha se mi četla velmi dobře. Je to takový ten klasický teen román, já mám takové knihy ráda (i ve svých dvaceti letech). Styl psaní je normální, nebyla tam žádná slova, kterých bych třeba nerozuměla. Knihu jsem měla přečtenou rychle, cca za 2 dny s přestávkami. Děj ubíhal rychle, byl poutavý, nebo aspoň pro mě to bylo poutavé, věřím, že kniha není pro všechny. Zvratů v knize bylo docela dost, děj mi nepřišel moc předvídatelný.

Penny – hlavní postava. Co k Penny říct – zakřiknutá holka, která miluje fotografování, a stávají se jí trapasy. Když jsem chodila na střední (a není to tak dávno), tak jsem byla taky taková, jako Penny. Aby se mohla Penny vypovídat, zakládá si blog Girl Online, kam anonymně píše své články. Na Vánoce odlétá Penny se svými rodiči a nejlepším kamarádem Elliotem do New Yorku, kde se Penny seznámí se záhadným Noahem. Jaké tajemství před sebou skrývají?

Elliot – Nejlepší kamarád Penny, je to gay. Takovéhle přátelství, jako mají Penny a Elliot bych taky chtěla mít. Hrozně se mi v příběhu líbil. Jako jediný ví o tom, že má Penny blog, a dokáže po celou dobu udržet tajemství (i když v jedné chvíli to tak nevypadalo). Věřte mi, takového přítele chceme všichni.

Noah – takový ten typický desneyovský hezounek, jakého známe z disney filmů. Ukazuje Penny New York, a pomáhá jí ve zvládání úzkostí. Když vyjde najevo jeho velké tajemství, začnou se s Penny navzájem nesnášet a ignorovat. Ovšem co když je vše jinak, než jak to ukazuje bulvár.

Půlka se odehrává v Anglii, konkrétně v Brightonu, a druhá v New Yorku. Vše v knize mi přijde dostatečně popisované, aby si čtenář mohl dobře a živě představit. Určitě bych se chtěla do Brightonu (Kuba tam pár týdnů bydlel) podívat. Do New Yorku ani tak ne, to už je na mě moc velké.

Hodnocení – 5/5

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *