Knihoměsíc

Knihoměsíc – listopad 2019

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového měsíčního shrnutí!

Pozdě, ale přece. Přináším vám poslední článek tohoto roku, přehled přečtených knih a poslechnutých audioknih v předposledním měsíci roku 2019. Ten se pomalu, ale velice jistě chýlí ke svému konci. V době, kdy vydávám tento článek, si užívám vánočního volna, ležím u pohádek a u knih. Doufám, že si vánoční čas a poslední dny roku budete taky užívat, že na sebe na Silvestra dáte pozor a že se tu opět sejdeme v Novém roce 2020!

Doufám, že tento článek někomu přinese inspiraci, co si přečíst či poslechnout?

Jojo Moyes – Než jsem tě poznala – původně jsem si chtěla v listopadu dát celou trilogii za víkend, ale jaksi kvůli přípravám na svatbu a dalšímu zařizování z toho sešlo, takže jsem přečetla jen první díl, Než jsem tě poznala. Na tuto knihu je na tomto blogu již recenze -> Než jsem tě poznala recenze – a dokonce i srovnání s filmem – Než jsem tě poznala – Film vs. Kniha. Pro ty, kdo třeba neví, o čem tato kniha je – Louisa, hlavní hrdinka celé knihy, se dostane do rodiny Traynorových. William je kvadruplegik (neuvěříte, ale napsala jsem to slovo napoprvé a bez nápovědy? ) – ochrnutý na 90 procent těla. Je na vozíku a potřebuje každodenní pomoc. Louisa dostane nabídku, aby se o Williama starala po dobu 6 měsíců. A tím začíná jejich velká cesta. Je to čistě román pro ženy, pokud jste nečetli, doporučuji pořídit k tomu i balíček kapesníčků, protože aspoň já jsem ten konec docela vobrečela.

Marissa Meyer – Cinder – ke konci listopadu jsem si řekla, že do konce roku zkusím dát re-reading celých Měsíčních kronik (ach jo, a už teď vím že to asi nedám? ) Cinder je prvním dílem sci-fi youngadult série a rovněž každý díl je retellingem na pohádky – Cinder = Popelka, Scarlet = Červená Karkulka atd atd? U mě se tato série stala jednou z nejoblíbenějších (taky jsem ji četla už asi 6x? ) Styl vyprávění, jaký je v této série, je velice čtivý a poutavý. 

John Flanagan – Rozvaliny Gorlanu –  v listopadu probíhala na mé fb stránce taková menší událost – Měsíc Hraničářova učně. V rámci této události se pár lidí připojilo do společného čtení Hraničářova učně. Zapojit se mohl kdokoliv s jakýmkoliv dílem v jakémkoliv formátu. Vedly se i zajímavé diskuze na témata ohledně této série. Já jsem bohužel za listopad nestihla celou sérii, pouze 4 první díly. Jedna prvních 14 se věnovalo přípravám na svatbu a pak nás doma trochu trápila plynová karma, která nám zajišťuje teplou vodu. Takže jsme pořád něco řešili a na poslech či čtení moc času nebylo. Na audioknihu Rozvaliny Gorlanu si na mém blogu můžete přečíst plnou recenzi. Asi vás tady nebudu zatěžovat podrobnostmi, přece jenom tuto sérii zná poměrně dost lidí.  Jenom v kostce – Mladíček Will při Dni vybírání dostane možnost stát se hraničářovým učněm. Vede k tomu sled pozoruhodných událostí. Během svého výcviku si pak přivlastňuje různé dovednosti a zdokonaluje ty, kterými oplýval ještě než poznal Halta. 

John Flanagan – Hořící most – v díle Hořící most se Will, Horác a Gilan vydávají do daleké Galiky s poselstvím pro tamního vladaře. Jenže strážné místo a hraniční přechod jsou nehlídané, což je velice nezvyklé. toto zjištění spustí velké pátrání a vyšetřování, které dovede dané postavy k zajímavému a zdrcujícímu zjištění. Gilan se následně vydá zpět, aby podal zprávu baronu Araldovi a Will s Horácem a neznámou dívkou se mají vydat pomalu za ním. To by ovšem nebyl zvědavý Will, aby se nakonec svým chováním nedostal do potíží. 

John Flanagan – Ledová země – v Ledové zemi pozorujeme putování Willa a Evanlyn v nedobrovolném zajetí na cestě do Skandie. Když je na konci Hořícího mostu zajal Erak se svou posádkou, uvěznili je na lodi a unesli. Oba malí přátelé se tak dostávají do smrtelného nebezpečí, ze kterého evidentně není úniku. Naproti tomu se Halt vydává na strastiplnou a dlouhou cestu za záchranu Willa. 

John Flanagan – Nositelé dubového listu – Nositelé dubového listu nesou pokračování tam, kde Ledová země skončila. Willovi a Evanlyn se podaří uprchnout z hrozného otroctví a skrývají se v chatičce daleko v horách. Will pod vlivem drog a Evanlyn odhodlaná přečkat vše, co jim osud hodí před nohy. Bohužel když je ale unesena, je nucen Will vydat se na její záchranu, přičemž narazí na další záchranou skupinu. Tím se učeň a jeho učitel a přítel opět setkávají. Halt však před Willem skrývá děsivé tajemství. 

Doufám, že se vám článek líbil 🙂 Chtěla bych vám popřát krásné Vánoce, bohatého Ježíška a šťastný vstup do Nového roku 2020. Aby se vám v příštím roce plnila všechna přání!! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

  • Knihy pod lupou - Katka

    Než jsem tě poznala jsem četla hned jak kniha vyšla a film jsem viděla poprvé asi před měsícem. Kniha je úžasná a pamatuji si, jak jsem ji četla pod stanem a brečela večer u dočítání 😀

    Film je udělaný pěkně. Je něžný a není to žádný úplně doják. U filmu jsem nebrečela 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *