Audioknihy

Audioknižní tipy na vánoční dárky

Článek vznikl ve spolupráci s vydavatelstvím OneHotBook. Děkuji jim za poskytnutí tipů pro tento článek a za poskytnutí některých audioknih k recenzi.

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Je to tak, Vánoce se nezadržitelně blíží, a ačkoliv to vypadá, že letos budou takové všelijaké, pořád se dá najít spousta možností, jak někomu pod stromeček nadělit výjimečný dárek. V rámci spolupráce s OneHotBook se ke mě dostal přehled tipů na skvělý poslech. A napadlo mě, že bych vám to mohla zpracovat do článku a tiše budu doufat, že to někomu z vás přinese zajímavé tipy na poslech či na vánoční dáreček pro někoho blízkého?
Nejprve bych tu ráda ukázala pár audioknih, jejichž poslech už mám za sebou (popřípadě je právě teď mám rozposlouchané) a věřím, že jako vánoční dárky budou naprosto skvělé!

Tipy jsem rozdělila do takových třech sekcí – pro muže, pro ženy a pro děti. Berte to jenom jako doporučení, samozřejmě jakoukoliv audioknihu si může poslechnout jakýkoliv posluchač. Audioknihy dole vyjmenované jsou převážně od vydavatele OneHotBook, ale najdete tam i pár tipů od jiných vydavatelů, aby to bylo pestřejší. Navíc ke každé audioknize máte vloženou i audioukázku 🙂

Prvním tipem je celkem profláknutý příběh – Zelená míle od Stephena Kinga. Jsem přesvědčená, že Zelenou míli nemusím nikomu představovat, minimálně tuhle kingovku znají snad úplně všichni, ať už v papírové verzi, nebo v té filmové se skvělým hercem Tomem Hanksem. V říjnu tato kingovka vyšla také v audioknižní verzi pod OneHotBookem, namluvil ji Vladislav Beneš a celková délka audioknihy čítá necelých 16 hodin poslechu, což už je pořádná dávka.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Zelená míle CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Zelená míle MP3

Druhou audioknihou, která vyšla ve stejnou dobu jako Zelená míle, je taky poměrně známý příběh. Parfém – příběh vraha od autora Patrika Süskinda zná také mnoho lidí aspoň v té filmové podobě. Tuto audioknihu namluvil Jaromír Meduna, který shodou okolností v českém znění filmového zpracování namluvil vypravěče celého příběhu. O to víc mě audiokniha baví, protože film jsem viděla několikrát a řadí se u mě mezi ty povedenější a oblíbenější. Parfém – příběh vraha má 10 hodin a 37 minut, takže nabízí také velkou dávku poslechu.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Parfém – příběh vraha CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Parfém – příběh vraha MP3

Mezi mé další tipy mohu zařadit poměrně tématickou audioknihu, a tou je Karanténa od Petera Maye. Na tu už jste na mém blogu mohli vidět recenzi – Recenze Karanténa. Tento devítihodinový příběh přináší postapokaliptický příběh z dnešní doby ala boj s pandemií. Zajímavostí je, že autor tuto knihu napsal už před několika lety, ale žádné nakladatelství mu ji nechtělo vydat se slovy, že jeho příběh je příliš nereálný. Bum, a po těch několika letech je to tu. A na základě toho mu jedno americké nakladatelství knihu skutečně vydalo. Karanténa vyšla celosvětově letos v červnu a u nás vyšla s papírovou knihou zároveň i audiokniha. Tu namluvil Daniel Bambas, který má velice příjemný hlas, který se k této audioknize nesmírně hodí, a už od začátku sklízí tato audiokniha pochvalné ohlasy ze všech stran. Proto bych rozhodně neváhala nad pořízením pod stromeček.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Karanténa CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Karanténa MP3

A posledním „horkým“ tipem spíše pro muže je novinka Zrcadlový muž od populární autorské dvojice Lars Kepler, o které jsme rozhodně všichni už slyšeli. Já jsem se zatím do série Joona Linny ještě nepustila, Zrcadlový muž bude moje první seznámení s touto autorskou dvojicí a už teď se velice těším na poslech. Audiokniha má přesně 20 hodin a dvě minutky.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Zrcadlový muž CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Zrcadlový muž MP3

I pro ženské posluchačky jsme si připravila pár tipů na zajímavé audioknihy, které mě bavily. Prvním tipem je audiokniha Aristokratka u královského dvora od autora Evžena Bočka. Aristokratku nemusím představovat, tato série je u nás velice populární. Já jsem se ještě k Aristokratce nedostala, nicméně mám ji ve svém TBR listu a asi jí budu volit právě v audioknižní verzi, která je podle některých posluchačů lepším zážitkem. Audiokniha by měla mít 4 a půl hodinky, takže poslech na jedno odpoledne?

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Aristokratka u královského dvora CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Aristokratka u královského dvora MP3

Jednou z naprosto očekávaných novinek je také audiokniha Sophiina volba od Williama Styrona,  jejíž vydání se očekává každým dnem. Tato kniha je naprostou literární klasickou a docela se stydím, že jsem se ještě nedostala k jejímu přečtení. Osobně čekám právě na audioknižní vydání, kterého se ujal opět OneHotBook s interpretem Martinem Stránským, o kterém vám tu asi moc povídat nemusím – toho miluje spousta posluchaček? Od něj hlavně doporučuji Eragona nebo Dívku v ledu. Sophiina volba by podle informací měla po vydání mít skoro 31 hodin poslechu! A dlouhé audioknihy já můžu, takže i z toho důvodu se na ni velice těším? Sophiina volba ještě nevyšla, takže pro vás nemám audioknižní ukázku ani odkazy na zakoupení.

Velice čerstvou novinkou je audiokniha Věci, na které nastal čas, kterou v knižní podobě vydal Host. Audioknižní podoba vyšla přesně s knižní verzí, jedná o český román o běžném životě jedné české rodiny. Audioknihu namluvili celkem 4 interpreti – Zuzana Kajnarová, Pavel Batěk, Veronika Lazorčáková a Matyáš Valenta. Audiokniha má 11 hodin.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Věci, na které nastal čas CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Věci, na které nastal čas MP3

Šikmý kostel od Karin Lednické hned po vydání zaútočil na knižní pulty a objevoval se doslova všude po sociálních sítích. Tak je tomu i teď, několik měsíců po vydání. A jak už to tak bývá, OneHotBook neotálel a společně s vydáním papírové knihy vypustili audioknižní verzi, kterou namluvila naprosto famózní Vilma Cibulková, jejíž hlas je naprosto úžasný na poslech a velice procítěný. Sama tuto audioknihu mám aktuálně rozposlouchanou a mohu naprosto vřele doporučit jako dárek pro maminku nebo babičku. Tato audiokniha je poměrně dlouhá, čeká na Vás 16 a půl hodiny poslechu.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Šikmý kostel CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Šikmý kostel MP3

Také bych ráda doporučila nějaké audioknihy pro mladší posluchače – v létě jsem poslouchala první díl Fotbaláků – Záhada usínajících rozhodčích, a tu pro mladší posluchače rozhodně mohu doporučit a troufnu si říct že nejen pro kluky, ale i pro holky, protože i v audioknize se objevují holčičí postavy. Fotbaláci mají jen něco přes 4 hodiny, takže poslech na pár večerů s příjemným a lehce vtipným detektivním případem z fotbalového prostředí zaručen. Audioknihu namluvil Martin Písařík a vydalo vydavatelství Tympanum.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Fotbaláci 1 CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Fotbaláci 1 MP3

Druhým tipem pro děti jsou Kouzelníci z pradávna, jejichž první díl vyšel v roce 2019 a OneHotBook vypustilo teď v listopadu druhý díl, pokračování s názvem Kouzlo druhé šance. Jedničku kouzelníků mám také rozposlouchanou a ačkoliv nejsem úplná cílovka, tak tahle série od autorky populární série Jak vycvičit draka si mě velice rychle získala.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Kouzelníci z pradávna 1 CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Kouzelníci z pradávna 1 MP3

Hlas této audioknize propůjčil Jan Maxián, na kterém oceňuji hlavně to, že dokáže celkem znatelně měnit hlasy, čímž dodává audioknize takový ten dětský humor a i dospělý se u toho dokáže zasmát a dobře pobavit. Rozhodně si to představuji jako skvělou audioknihu na poslech před spaním? Kouzelníci vyčarovali 7 hodin zábavného poslechu?

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Kouzelníci z pradávna 2 CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Kouzelníci z pradávna 2 MP3

Poslední dnešní audioknižní tip pro tento článek je audiokniha Hilda a Pidilidi. Hildu už u nás taky zná značné množství čtenářů hlavně díky knihám a komiksům, které u nás vydává nakladatelství Paseka. A právě tu románovou podobu od Paseky převedl OneHotBook do audioknižní podoby. Audioknihu namluvila Martha Issová, díky které mě poslech velice bavil. Audiokniha má jen necelé dvě a půl hodiny, takže celkem příjemný čas pro poslech s dětmi.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Hilda a pidilidi CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Hilda a pidilidi MP3

V současné době jsou venku 2 audioknihy – Hilda a pidilidi a dále pak Hilda a parádní slavnost. Ta má také 2 hodiny a 20 minut, brzy se na ní taky chystám. A komu by nevadily anglické titulky, na Netflixu je první série seriálu Hilda, bohužel ale zatím bez českých titulků, těch se snad někdy dočkáme. Podle informací by snad měla brzy vyjít druhá série.

Audioknihu ve fyzickém CD koupíte zde: Hilda a parádní slavnost CD

Audioknihu v MP3 formátu koupíte zde: Hilda a parádní slavnost MP3

Doufám, že se vám dnešní článek líbil, že jste si z něj nějaké tipy vzali a že byl článek přínosný. Budu se těšit na vaše komentáře s dalšími tipy na audioknihy!

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *