Knihy

Měsíční deník (Michal Březina)

Zdravím čtenáři!

Na Facebooku jsem poznala jednoho českého začínajícího spisovatele, Michala Březinu. Dali jsme se do řeči a nakonec došlo k tomu, že mi zaslal jeden výtisk své nové knihy, Měsíční deník. Myslím, že jsem zábavnější knihu ještě nečetla.

Původní název – /

Žánr – Humor, Česká literatura, Vesmír

Rok vydání – 2016

Překlad – /

Ilustrace – Adam „Butch“ Kubík

Anotace MĚSÍC: Pro většinu lidí mdle nasvícená nudná šedobílá koule, která je kvůli lucidnímu snění donutí koupit závěs v IKEA. MARCEL: Bývalý žoldák. Chlápek, který umí kýchnout s jedním okem otevřeným. Muž, který si úplně všechno zaznamenává do deníčku. Mimochodem úplně poslední český kosmonaut. A je fakt drsnej! (zdroj – www.databazeknih.cz)  

Vlastní názor – Na knihu jako takovou jsem byla velmi natěšená. Sama hrozně miluju tématiku vesmíru, jako malá jsem si pročítala různé atlasy a knihy o vesmíru.

Kniha byla zábavná a zároveň trošku i poučná. Droboučká knížečka, kterou jsem přečetla za necelé dvě hodiny. Rozdělená je na dvě části – „Měsíční deník“ a „Vesmírný Bugi Vugi“, z nichž je každá část ještě rozdělena na jakési kapitolky a ty jsou rozděleny na části. Kniha je psána stylem deníkovským, krátkými zápisky zachycující obyčejný život člověka vyslaného na Měsíc. A jedící denně jen rohlík. (Fuj, po dočtení jsem hodně dlouho nemohla vidět rohlík 😀 )

V knize nechybí ani vtipné barevné ilustrace doplňující už tak strhující a zábavný příběh. Co se mi u knihy hodně líbilo, bylo to, že není psaná klasickou spisovnou češtinou, ale je psána hovorovou češtinou, což čtenáře více přiblíží k dané situaci.

Jakožto autorovu druhotinu tuhle knížečku hodnotím velmi kladně. Až budu mít trošku míň knížek ve sloupečky „Musím si přečíst“, seženu si i tu první knihu.

„Vzbudil jsem se kvůli žízni. Tak jsem se napil a zapsal si to do deníčku.“

Celkové hodnocení – 5/5

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *