Knihy

Knižní recenze – Prozřetelnost (Jamie McGuire)

Zdravím zápisníci!

Konečně jsme se dostala k tomu, abych si dala nějaké články do kupy, ještě předtím, než budeme doma zařizovat můj nový „office koutek“ (rozuměj – nový počítač a stůl). Do té doby si musím dát spoustu článků do kupy, než to všechno budu přetahovat z notebooku do stolního počítače. Tak abych to přetahovala už hotové, vcelku, ne po kouskách. 🙂

Dnešní knižní recenze bude na knihu Prozřetelnost, první díl ze série Providence.

Žánr – Romány, Sci-fi a Fantasy

Rok vydání – 2014

Překlad – Lucie Šmejkalová

Vazba – Brožovaná

Anotace – Vysokoškoláčka Nina krátko po smrti milovaného otca spoznáva sympatického, trochu tajomného mladíka. Čoskoro sa ukáže, že ich stretnutie na autobusovej zastávke nebolo náhodné. Jared Ryel ju pozná lepšie než najbližší priatelia z internátu. Čoskoro medzi nimi preskočí iskra, lenže Jared akoby sa obával naplno prejaviť svoje city, pretože táto láska je z kategórie zakázaných… Jedného dňa Ninu na ulici osloví neznámy muž a dožaduje sa dokumentov o prevode časti otcovho rozsiahleho majetku.

Po vyhrážkach od bývalých otcových spoločníkov sa Nina dozvedá, že otec v skutočnosti žil dvojakým životom. Hoci to znie neuveriteľne, zaplietol sa do nebezpečnej hry so samotným peklom. Temný vojvoda sa dožaduje niečoho, čo im vzal, a Nina spočiatku nemá ani potuchy, o čo ide. Ochrániť ju môže iba Jared, ktorý má neuveriteľné, priam nadľudské schopnosti a s ktorým ju spája viac než priateľstvo. (zdroj – www.databazeknih.cz) 

Hlavní postavy – Nina, Jared
 
Vlastní názor – Opět jsem se po nějaké době vrátila k fantasy žánru, navíc dost podobný příběh, jaký jsem kdysi dávno napsala já. V téhle fantasy verzi se hlavní hrdinka seznamuje s klukem, který tak trochu napůl není z našeho světa. Je to poloviční anděl, a Nina je jeho Taleh, člověk, kterého musí anděl chránit. Jak jinak, než že se hlavní postava Nina zamiluje do Jareda, je tu také Ryan, kamarád zamilovaný do Niny. Takže tu opět máme to klasické tisíckrát omílané klišé v podobě milostného trojúhelníku. Klasika. 
 
Jinak kniha se mi četla hodně dobře, měla jsem ji přečtenou za jeden jediný den, samozřejmě s přestávkami. I styl knihy mi sedl. 
 
 
Hlavní hrdinka, rozmrzelá ze ztráty blízké osoby. Její chování v knize velmi chápu, chovala jsem se po ztrátě mě velmi blízké osoby stejně. Jared, namakaný sexyanděl, no co k tomu dodat. A Ryan, který se jim do vztahu pořád cpal, jsem začala logicky nenávidět. Nesnáším totiž, když se v knize jedna osoba cpe do vztahu druhým dvou osobám.  
 
Celý příběh knihy se odehrává v městečku PROVIDENCE na Hrode Islandu. Musím se přiznat,, že ani nevím, kde Rhode Island je 😀 
 
Hodnocení – Kniha ode mě získává 5/5. 
 
 
Úryvek z knihy – „Jarede!“ vykřikla jsem a chytila ho za ruku. Jared se podíval na hodinky. „Banka je zavřená.“ Zklamaně jsem si povzdechla. „Zajdeme tam v pondělí brzy ráno.“ „Já tma zajdu, ty máš školu.“ Zašklebila jsem se. „Jdu s tebou, Jarede. Děláme to společně.“ 
 
Hodnocení na Databázi knih – 73% z 100% Prozřetelnost Databáze knih 
 
Hodnocení na Goodreads – 4.01 z 5 Prozřetelnost Goodreads
 
Doufám, že se vám dnešní knižní recenze líbila. Znáte tuto knihu? Četli jste? A jak se vám celkově líbí knihy od Jamie McGuire? 
 
Zatím Mňau! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *