Ostatní

Já a moje blogování

Zdravím =)

Na facebooku jsem avizovala, že mám 3 články a nevím, který vydat. Jeden z nich jsem už vydala, je to ten o oblíbených blogerkách (pokud jste ho nečetli , klik sem – Moje oblíbené blogerky). No a druhým článkem byl Já a moje blogování. Třetím byl Co je v mém batohu, ale tři články by byly na jeden den moc, takže to nechám na příští týden. Ještě taková malá poznámečka – příští týden v pátek konečně přidám pokračování Blogerské zpovědnice 2!

Jak u mě vlastně vypadá blogování? Pokusím se to sepsat v takových kratších bodech =)

1) Uvařím si kafe – Moje blogování se nikdy neobejdne bez hrnku horké kávy (když není kávy, vystačím si s čajem). Jsem na kávě skoro závislá, musím ji mít u čtení, u psaní, a u koukání na filmy. =D No jo, já jsem takovej kávovil (taky vám to slovo zní hrozně divně?)

2) Pustím si hudbu – Další věc, bez které nemůžu být. Musím ji mít u blogování, u uklízení, u prohlížení internetu…. Nemám prostě ráda ticho, to mě znervózňuje a pak se nemůžu soustředit.

3) Napíšu článek do Wordu – Dřív jsem si psávala články na papír, ale to bylo ještě když jsem měla ten starý notebook. Od té doby, co mám nový noťas, který je neuvěřitelně lehoučký, takže ho můžu nosit kamkoliv, si píšu články do počítače. Zjistila jsem, že to ušetří hrozně moc času =)

4) Vytvořím si úvodku ve photoshopu – Abych se pořádně naučila s photoshopem, musím s ním pořád pracovat. A proto všechny úvodky, logo, názvy gadgetů v menu, to všechno jsem si sama vytvořila ve photoshopu. Na to, že s ním pracuji chvilinku, jsem se s ním naučila docela dobře pracovat. Možná ze mě opravdu ta grafička jednou bude =)

5) Nafotím fotky – Jelikož moje mini zrcadlovka je pořád rozbitá, musím si fotky zatím fotit telefonem. Musím si s tím hold vystačit, dokud nebude moje zrcadlovka fungovat.

6) Vydám článek – Tak o tom asi nemusím moc polemizovat =D Prostě překopíruju text a fotky, graficky trochu upravím (zvýrazním text, odseknu článek atd) a vydám. Hračka.

7) Zveřejním na sociálních sítích – Další věc, o které se nemusí sáhodlouze mluvit. Prostě hodím odkaz na fb, občas na twitter, a je to.

8) Projedu si pár blogů kvůli inspiraci – Když mám svůj článek napsaný, zbytek odpoledne si buď hraju z photoshopem, nebo si otevírám blogy, čtu si na nich (k tomu si většinou dělám druhý kafe =D ) a sbírám inspiraci na další článečky.

9) Inspiraci zapíšu do OneNote – OneNote je aplikace, kterou jsem si táhla z Windows Store (mám Windows 10, ale myslím, že pro osmičky je tato aplikace taky). Je to poznámkový blok, mám v něm zatím dvě takové sekce – Blog a Povídky na Wattpad. V sekci blog mám všechny své nápady na články hezky rozdělené podle rubrik, no a do sekce Povídek si zapisuji nápady na povídky, které si sepisuji v takových krátkých heslovitých bodech, tak aby když ten děj později zapomenu, abych si ho těmi body připomněla. OneNote je velmi šikovná věcička, určitě doporučuji.

No a k tomu všemu mému blogování používám pouze svůj notebook, mobil nebo fotoaparát, a zápisník s tužkou, když si potřebuji něco honem zapsat. Víc v tom není =)

Doufám, že se velmi žádaný článek líbil, a u dalšího článku Ahoj =) 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *