Knihy

Zpěvník kapely Jelen

Vítám vás u nového článku. Dneska to nebude úplně tak recenze, ale spíše kecací článek o kapele, která se mi vryla do srdce a kterou miluji nejen já, ale i moji blízcí.

Kapelu Jelen jsem poprvé poznala na Radiofestu v Černošicích v roce 2016. Tenkrát jsem znala jednu jedinou písničku z rádia – Jelen (docela příhodné, že se jmenuje stejně jako kapela 🙂 ) 

Na ten Radiofest jsem jela hlavně kvůli kapele Chinaski, kterou jsem v tu dobu zbožňovala (nyní s novými písničkami ten obdiv dost povadl). Nejprve začínala kapela Nebe (od nich je skvělá písnička Pláštěnky, jinak jde mimo mě) a pak Jeleni. Zamilovala sem se už s prvními tóny! 

Hned po koncertě jsem doma googlila tuto kapelu a sjížděla na Spotify všechny písničky. Z jejich prvního alba sem si zamilovala Magdalenu, kterou vlastně mám jako oblíbenou doteď. Pomalu jsem se učila texty a sledovala každý videoklip. Našla jsem si je i na facebooku a instagramu. 

Nyní, o dva roky později, už mám i vlastní zpěvník. A to díky nakladatelství Grada, kterému bych chtěla moc poděkovat! 

A co všechno v knize najdete? Tak samozřejmě texty a akordy k jednotlivým písničkám z obou jeleních alb, ale také historii kapely, jak se dali dohromady, kdo píše texty a skládá hudbu a spoustu dalších informací. Na konci knihy se nachází pár prázdných stránek na poznámky, které si ale šetřím, až někdy půjdu na autogramiádu kapely, aby se mi tam mohli Jeleni podepsat! =)

 

Pokud zajímá tento naprosto úžasný zpěvník i vás, mrkněte se sem – Zpěvník Jelen

A jaká je vaše oblíbená kapela? Tipy na zajímavou hudbu házejte do komentářů =)

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *