Knihy

Shrnutí mého knižního roku podle Goodreads!

Zdravím zápisníci! 

Tak už se nám rok 2017 přehoupl o číslo výš do roku 2018. Já tu mám už měsíc rozepsané shrnutí, které jsem chtěla vydat na konci roku 2017, ale nebyla jsem u pc, tak jsem to posunula a vydávám ho dnes. 

Goodreads využívám při svém čtení opravdu často. Dokonce víc než databázi knih. A proto jsem si řekla, že by bylo zajímavé podělit se o svoje shrnutí knižního roku 🙂 Používám ho jako aplikaci v telefonu, jen velmi zřídka na počítači. Kdo by si měl tam chtěl přidat, najdete mě tam pod nickem Tery Engli anebo na tomhle odkazu – Moje Goodreads

Tak jdeme na to! 

Celkově jsem v roce 2017 přečetla 91 knih, o 11 knih více, než byl můj původní cíl, který činil 80 knih. Ani jsem nečekala, že bych mohla cíl překročit, a to už někdy v půlce listopadu 🙂 Celkově dalo těch 91 knih dohromady 32 505 přečtených stránek (do tabulky výzvy jsem vepisovala údaje z Databáze knih nebo přímo z knížek, takže počet stránek se mi nakonec lišil při sčítání tabulky). Ale 32 tisíc stránek za rok je opravdu suprové číslo 🙂 

Úplně první knihou v roce 2017 byla kniha Než jsem tě poznala, kterou mám stále doma, mám jí s filmovou obálkou a stala se mou nejoblíbenější knihou mimo série 🙂 Nejkratší knihou byla kniha Moudré z nebe od autora Richarda Skolka, která měla pouhých 98 stránek. Naproti tomu nejdelší kniha v roce 2017 byla kniha Winter ze série Měsíční kroniky od famózní autorky Marissy Meyer. Ta měla 827 stránek.  Průměrný počet stránek jsem měla 365

Nejvíce populární mnou přečtenou knihou na Goodreads byl Harry Potter a Kámen mudrců, tu si společně se mnou přečetlo necelých 6 miliónů lidí. Naproti nejméně populární knihou byla kniha Bosá dívka, tu si se mnou přečetl jen jeden člověk. Moje průměrné hodnocení za rok 2017 bylo 4,4 hvězdiček. Kniha, která má na Databázi knih nejvyšší hodnocení a nachází se v mém seznamu přečtených za rok 2017 se stala knihy Královna stínů od Sarah J. Maas. 

A poslední kniha přečtená v roce 2017 byla Noční lov od autora Roberta Bryndzy. Ale poslední okomentovaná kniha byla Dívka v ledu od stejného autora. 

Tak takový byl můj knižní rok 2017 podle Goodreads 🙂 A jaký byl ten váš? 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

12 Comments

 • Mačka

  Aplikaciu vobec nepoznam, no zaujala ma. Pozriem sa na nu. Ja som v uplynulom roku precitala peknych 22 knih. Najlepsia bola Babicka pozdravuje a ospravedlnuje sa.

  • Zápisník Spisovatelky

   Ahoj, děkuji za komentář 🙂 22 knih je krásné číslo 🙂 Na aplikaci mrkni, ovšem doporučuji nejdřív podívat se na web Goodreads a pak na aplikaci 🙂 Snad tě neodradí, že je to celé v angličtině 🙂

 • Klára P

  Super! Gratuluji ke splněnému knižnímu cíli! Já jsem si nějak nikdy nezvykla Goodreads používat, i když vím, že by to byla super statistika. Jaká knížka, kterou jsi za ten rok přečetla, byla tvoje nejoblíbenejší?

  • Zápisník Spisovatelky

   Nejoblíbenější kniha je Než jsem tě poznala, a série Měsíční kroniky a Skleněný trůn 🙂

 • Zdenka Medvědí

  Hezká čísla a gratulka. Já tomuhle programu nějak nepřicházím na chuť, i když jsem tam teprve krátce. Možná to bude tím, že vše jsem našla z knih a angličtina taky není můj velký kamarád.
  Můj souhrn bude až v dubnu, kdy bude mít oáza 2. narozeniny. Počítám s tím, že zase udělám článek o přečetných knihách za to roční období a i nějaké to hodnocení nejlepších a nejhorších knih. Favority mám na obou frontách.

  • Zápisník Spisovatelky

   Děkuju za komentář 🙂 Na tvoje statistiky se moc těším 🙂 Moje angličtina taky není žádná velká hitparáda, ale i tak jsem se v programu naučila dost slušně pracovat, chce to jen cvik a praxi 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *