Filmy a Seriály

Rozkoukané seriály #1

Zdravím všechny své báječně čtenáře u nového článku!

Před časem jsem se rozhodla přidat na blog rubriku Filmy a Seriály, což je moje druhá velká vášeň, hned vedle knih. Asi to nebude úplně rubrika, do které bych psala nějak často a pravidelně, ale bude to příjemná změna mezi všemi těmi recenzemi, kterými se můj blog jen hemží. 

Ještě než se dostaneme k seriálům, na které momentálně koukám, tak bych vám chtěla doporučit jednu skvělou mobilní aplikaci na seriály, která má nově i možnost zaznamenávání filmů – jedná se o aplikaci TV Time, kterou klasicky stáhnete na Obchod Play pro Android nebo na App Store. V aplikaci si vytvoříte profil pomocí emailu, a pak už si jen přidáte do „knihovny“ seriál, který máte zrovna rozkoukaný, Každý seriál je rozdělený na série a ty pak na jednotlivé epizody, které po dokoukání můžete ohodnotit, označit na čem jste koukali (telefon, tv, počítač nebo tablet), zvolit nejlepší postavu epizody a napsat komentář. Seriály si můžete označovat jako Sledované, nebo které teprve budete chtít sledovat. Aplikaci mi ukázala kamarádka Klárka, které za to velice děkuji! Nově má aplikace možnost přidávání i filmů, což je pro mě velice přínosné, protože jsem doslova filmový maniak, bez filmů nedám ani víkend a mít takhle v telefonu krásný přehled, co jsem už viděla a co se chystám si pustit je skvělé! Ačkoliv mám v mobilu staženou aplikaci CSFD, tak TV Time se nic nevyrovná a rozhodně ji mohu doporučit.  

 • Once upon a time  – tento seriál mám rozkoukaný již delší dobu, minule jsem skončila v páté sérii a dál nepokračovala, ale po čase jsem se rozhodla se k seriálu vrátit, protože miluji pohádkové postavy, jimž je tento seriál zasvěcený. Primární storylinka se točí kolem Sněhurky, Prince Krasoně a jejich dcery Emmy. Ta už má i vlastního syna Henryho. Vystupuje tu také mezi hlavními postavami Zlá královna pod jménem Regina, ale setkáváme se tu například s Karkulkou a její babičkou, Rampelníkem, v průběhu seriálu nás navštíví Elsa a její sestřička, Popelka, Růženka a další pohádkové postavy. Momentálně jsem v půlce první série, rozhodla jsem se seriál sledovat od začátku. Abych trochu shrnula děj (pokusím se bez spoilerů) – Zlá královna na Sněhurku a celý pohádkový svět uvrhla hroznou kletbu, která přenesla všechny pohádkové postavy do jednoho fiktivního městečka Storybrooke. Zde tyto „postavičky“ žijí naprosto obyčejné lidské životy pod jinými jmény, nepamatují si, kdo jsou ani odkud se v městečku vzaly. Prostě jen tak prožívají každodenní trápení běžných lidí. Sněhurka alias Mary Margaret učí na základní škole, Rampelník alias pan Gold vlastní starožnictví. Do města přijíždí Emma, kterou si vyhledal její biologický syn Henry, kterého Emma odložila krátce po porodu, protože měla strach a nebyla připravená. Henryho se ujala starostka Storybrooku Regina, která už od prvního poznání Emmy ji nesnáší. Henrymu se dostane do rukou pohádková kniha, podle které si začne myslet, že obyvatelé města jsou ztracené pohádkové bytosti. Na konci první série snad zjistíme, jak to vlastně ve skutečnosti je! 
Zdroj obrázku – moviemania.io
 • Euphoria – Jedná se u poměrně nový seriál, který se zabývá pubertálním životem jedné slečny a jejích kamarádů. Hlavní postavy se potýkají se sexem, drogami, alkoholem a společenským životem. U tohohle seriálu jsme zatím došla jen ke třetímu dílu, je to opravdu drsný a necenzurovaný seriál, nebere si vůbec s ničím servítky. Momentálně je venku zatím první série, ale i tak to opravdu stojí za to. 
Zdroj obrázku – HBO

Tak, to by pro dnešek byly rozkoukané seriály doufám že se vám článek líbil a že se uvidíme u dalšího! 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

 • Martin

  Je super, že je to jako aplikace do telefonu ( já používám serialzone.cz a kfilmu.net). Tady by mi chyběla možnost i českých seriálů a taky by mi asi nějakou dobu trvalo si tam zaklikat co mám ve watchlistu. Plus u serialzone se mi líbí taky malý bonus v podobě různých trofejí a „levelu“ diváka. Já vím, je to maličkost. 🙂 Na blogu jsem taky u nějakých seriálech psal, ale už jsem do té rubriky dlouho nic nepřidal.

  • Tery Engli

   Ahoj, díky za komentář 🙂 serialzone.cz znám, to druhé ne, na filmy používám ČSFD 🙂 Na tvůj blog určo mrknu 🙂

  • Tery Engli

   Děkuju za koment 🙂 Já jsem k Edně nějak nepřilnula, já potřebuju mít všechno v telefonu 😀 Navíc mě nadchlo, že TVTime má nově možnost i filmy 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *