Knihy

Půlnoční koruna (Sarah J. Maas)

Zdravím čtenáři!

Dnes vám přináším recenzi na druhý díl séri Skleněný trůn., Půlnoční korunu. Musím říct, že mi blogování strašně moc chybělo a že jsem ráda, že jsem zase zpátky! A doufám, že i vy jste rádi. 

Původní název – Crown od Midnight (2013)

Žánr – Fantasy, Pro děti a mládež

Rok vydání – 2016

Překlad – Ivana Svobodová

Anotace Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky… (www.databazeknih.cz)

Vlastní názor – Cealena se stala královou bojovnicí a je zavázána plnit jakékoliv jeho příkazy. Po boku jí stojí její přítelkyně Nehemia, která zůstává v Adarlanu, ačkoliv nikdo netuší proč. Král přitom trpí utkvělou představou, že se proti němu chystá spiknutí, a pověří Cealenu likvidací překážek.

Tento díl byl trošku slabší, než ten první, ale stále ve mně zanechal dojem skvělé série.Nemohla jsem si ovšem nevšimnout podstatně častých překlepů. Nevím, jestli se překladatel snažil knihu co nejdříve přeložit na základě nátlaku od nakladatelství, které bylo zase pod nátlakem ze strany čtenářů, a proto aby se to rychle vydalo, korektor to jen zběžně přelétl očima. Opravdu by si korekci rukopisů mělo nakladatelství více ohlídat. Nejsem jediná, kdo si na tohle stěžuje.

Ale vraťme se zpátky ke knize jako takové. Po Půlnoční koruně jsem sáhla okamžitě po dočtení prvnído dílu a přelouskala jsem ji během pár hodin. Nedokázala jsem odtrhnout. Stejně jako u prvního dílu musím pochválit autorku za vytvoření zcela nového úchvatného světa, nového království a skvělého zasazení nadlidských bytostí do lidského světa.

Co se týče Cealeniny milostného života, bez,mezně jsem fandila Chaolovi, i když co jsem tak četla názory, tak se většina čtenářů spíš přiklání k Dorianovi. Musím říct, že mě princ vadil mnohem více než v prvním díle, i když na konci knihy mi ho bylo maličko líto, když se dozvěděl tajemství o sobě samém.

Myslím si, že tahle série si zaslouží spoustu a spoustu čtenářů, a já doufám, že po přečtení dnešní recenze jich několik opět přibude.

 Cealena vrhla celou svou váhu na dýku, již držela ve vzduchu, a o palec se přiblížila. Chaolovy paže byly napjaté k prasknutí. Zabije ho. Opravdu ho zabije. Přiměl se podívat se jí do očí. Výraz v její tváři byl tak plný zášti, že ji nepoznával.

Celkové hodnocení – 5/5

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

2 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *