Knihy

Ochraňuj mě (Maya Banks)

Zdravím zápisníci!

Dneska tu pro vás mám pokračování série V žáru vášně, tentokrát se jedná o knihu Ochraňuj mě.

Žánr – Světová literatura, Romány, Pro ženy 

Rok vydání – 2015

Překlad – Zuzana L‘alíková

Anotace„Arial vyrostla jako adoptivní dcera zámožných rodičů. Její minulost obestírá tajemství a s jejím původem ji pojí jediné – její schopnost telekineze. Poté co neznámý útočník usiluje o víc než její život, se Arial obrátí na Beaua Devereauxe, jenž se při práci pro rodinnou bezpečnostní agenturu setkal už s mnoha podivnostmi a záhadami. Nečekal však, že ho jeho krásná klientka s neobvyklými schopnostmi začne přitahovat. To, co mělo být jednoduchým úkolem, pouhou další zakázkou, se brzy promění v něco mnohem osobnějšího.“ (zdroj – www.databazeknih.cz)

Hlavní postavy – Arial, Beau

Vlastní názor –  Druhý díl se mi líbil více, než ten první. Přišlo mi, že je v něm více situací, více akce, více takových těch romantických věcí, jak mají v románu být.

Ve druhém díle jsme poznali Arial jakožto dívku se zvláštní schopností hýbání věcmi pouhými myšlenkami. Psala jsem to už u prvního dílu, a napíšu to i u tohohle. Zaujal mě ten koncept toho, že jsou do románu zapojeny nadpřirozené schopnosti. Drobet to okoření ten daný román, který zrovna čtete.

Popravdě, když Arial vlastně v knize zjistila, že její rodiče vlastně nejsou její rodiče, bylo mi jí trošku líto. I když teda takové rodiče, jako má ona, milující, bych chtěla taky.

Arial a Beau mi byly o hodně sympatičtější než Caleb a Ramie v prvním díle, a můžu říct, že tenhle díl byl fakt o dost lepší.

Je docela škoda, že to má 3 díly, za mě by určitě stačil jen tento jako samostatná kniha. Líbilo se mi, že Arial nebyl taková ta zakřiknutá husička, která pořád potřebuje zachraňovat, pořád potřebuje držet za ručičku, ale že se dokáže sama postarat o sebe i o své blízké. Byla mi prostě sympatičtější.

Celkové hodnocení – 5/5

 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

4 Comments

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *