Knihy

Obejmi mě (Maya Banks)

Zdravím čtenáři!

Konečně se mi pvedlo dočíst jednu celou sérii! 😀 Vím, že to zní možná blbě, ale já to mám se čtením tak, že si rozečtu jednu sérii, pak narazím na jinou, kterou si prostě musím přečíst, a takhle to jde pořád dokola. Výsledkem je, že mám rozečtených X sérií. Což ale chci tento rok změnit, a několik sérií chci dočíst. Například Školu noci, Vampýrskou akademii nebo Nástroje smrti.

Dokážete si představit, že by vás člověk, kterého milujete tělem, duší, srdcem a vším, dokázal velmi zranit? Tím nejhorším způsobem, jakým to jde? Ne? No, Gracie tohle zažila. A její příběh vám tu dnes představím.

Žánr – Romány, Pro ženy, Světová literatura

Rok vydání – 2015

Překlad – Zuzana L’alíková

Anotace – Pro Zacka Covingtona byla Anna-Grace – jeho „Gracie“ – ta pravá. Stačila však jediná noc a sen o společné budoucnosti leží v troskách. Zničená Gracie beze stopy zmizela a Zack se mohl jen domnívat, co se stalo s dívkou, kterou miloval. Během následujících let se ji zoufale snažil najít, ale bez úspěchu.

Nyní Zack pracuje pro Devereauxovu bezpečnostní agenturu. Až jednoho dne zahlédne obraz, který do detailů zachycuje místo, o němž věděl jen on a jeho Gracie, a ví, že to nemůže být náhoda. Jeho Gracie je naživu. Ovšem z dívky, kterou znal a miloval, se stala prázdná schránka. Její zvláštní schopnosti zmizely a co hůř, celé roky věřila, že ji Zack té noci zradil. (zdroj – www.databazeknih.cz)

Hlavní postavy – Zack, Gracie

Vlastní názor – Popravdě, už od začátku knihy jsem musela některé kratší odstavce přeskakovat, protože děj se neskutečně moc vlekl. Bylo tam tolik emocí a tolik myšlenek, že jsem se v nich po chvíli začala mírně ztrácet. Jinak děj byl skoro naprosto stejný, jako v předchozíchdvou dílech – slečně bylo ublíženo, a muž ji zachraňoval. V tomhle případě byla lehounká výjimka – Gracie se se Zackem znala už od svých 16 let. Bohužel celých 12 let, kdy se neviděli, věřila, že Zack nechal své přátele, aby jí ublížili. Dost hrozně ublížili. Nedokážu si ani představit, co musela Grace vytrpět. Jsem si ale jistá, že ji to poznamenalo na celý její život.

Co mi trošku vrtalo hlavou, bylo to, proč trvalo tak dlouho, než se objevila nadpřirozená schopnost Gracie – číst myšlenky. Asi tuto svoji vlastnost potlačila v důsledku hrůzných událostí z mládí. Docela ji chápu.

Během čtení mi jí bylo i trochu líto. I když teda chvíli jsem jí nechápala. Zack se s ní snažil mluvit, chtěl vysvětlení, protože po celou dobu absolutně netušil, o co se jedná. Musel se to dozvědět až od cizího člověka. Bylo mi ho líto. Obou mi bylo líto. A byla jsem ke konci ráda, že se vše vyřešilo.

Postavy tu byly vesměs stejné, jako v minulém díle. Objevila se tu Eliza, kamarádka Zacka, Zack, Beau, Zackův zaměstnavatel a přítel, Gracie, ta tedy v minulém díle nebyla, ale byla tam o ní zmínka, objevila se tu i Ramie, Caleb i Ari.

Prostředí v knize bylo hektické, lítalo se tam doslova z místa na místo, ale vesměs se to odehrávalo stále v Houstonu, ve kterém se odehrávaly i předchozí dvě dějové linky.

Celkové hodnocení – Kniha se mi líbila, chvílemi tam tedy byly pasáže, které jsem přeskakovala, protože buď tam byly přehnané popisy, nebo strašně zdlouhavé myšlenky či emoční výlevy postav. Moje dnešní hodnocení zní 4/5.

Tímto bych tuto sérii uzavřela, ještě je teda čtvrtý díl, ale kupovat si ho nebudu, nemám na to už chuť. Na tuhle sérii ještě vyjde další článeček, snad už brzy 🙂 

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *