O knihách s Tery

O knihách s Tery #4 – Oblíbené (audio)knihy, ke kterým se ráda vracím – první část

Zdravím všechny své báječné čtenáře u nového článku!

Po dlouhé blogové pauze tu pro vás mám opět další článeček z rubriky O knihách s Tery, ve které se věnuji hlavně tématu knihy, audioknihy a všemu, co s nimi souvisí. A v dnešním článku bych vám ráda ukázala první část kupičky knih a audioknih, které jsou mými srdcovkami, pravidelně se k nim vracím, nedám na ně dopustit a obracím se k nim, když mám třeba špatnou náladu nebo čtecí krizi. Pro začátek bych jen ráda uvedla, že se jedná o stand-alone knihy (kromě Ready Player One, které teď vyšlo v angličtině pokračování, ale konec je takový uzavřený, takže se dá brát jako stand-alone), ale nachystám i článek o oblíbených sériích, které jsem četla vícekrát. Dneska to budou samé knihy, tak se na ně pojďme podívat!

 • Ready Player One – zhruba 2 nebo 3 roky zpátky jsem si velice oblíbila žánr LitRPG. A až zpětně mi došlo, že do tohoto žánru spadá i moje nejvíc nejoblíbenější kniha ever – Ready Player One od Ernesta Clina. Kdo by tuto knihu přece jenom neznal, je to sci-fi příběh z prostředí herního světa OASIS. Celý svět se potýká s válkami, hladomory atd. A jediné povyražení a únik od reality nabízí právě virtuální svět OASIS, kam po několika letech přesunuli z reálného světa vše – zábavu, školy, nákupy, kasína atd atd. V OASIS najdete naprosto vše. Celý příběh ale je o lovu „zlatého vejce“, které do světa OASIS ukryl zakladatel OASIS James Halliday, který v den své smrti rozeslal všem uživatelům OASIS instruktážní video. A tímto videem začíná celý příběh RPO. Hlavní hrdina Parzival (v reálném světě se jmenuje Wade) celý příběh vypráví. Po několika letech po smrti Hallidaye je to právě Parzival, kterému se podaří najít první ze tří klíčů, čímž odstartuje obrovský hon na poklad.

  Kniha je naprosto skvělá a miluju jí. Je plná akce, napětí, a navíc jakožto gamer (nebo hráč her, chcete-li to českým termínem) v tom vidím hodně podobnost s mými oblíbenými hrami. Knihu můžu číst pořád dokola a neomrzí se mi. Už jsem ji dokola za ty tři roky, co ji mám doma, četla víc jak 10krát. Ke knize je i film, který je celkem povedený, ale prostě kniha je kniha.

Tři klíče ukryté tři brány otevřou, postaví poutníka před zkoušku nelehkou

Jen ti, kdo prokáží, že hodni toho jsou, na konci cesty své odměnu naleznou

Ready Player one, strana 12

Více informací o knize Ready Player One najdete zde: Ready Player One Databáze knih.cz

 • Marťan – Tuhle sci.fi knihu bude znát asi hodně z vás. Je to příběh muže, který nešťastnou náhodou ztroskotal na Marsu. Když byla celá jeho posádka na Marsu, přihnala se písečná bouře, která bohužel přerušila misi a celá posádka se vydala ke vzletovému modulu, aby se vrátili zpět do vesmíru na loď, která je nad Mars dovezla. Jenže při bouři se utrhne satelitní talíř, který Marka, hlavního hrdinu, smete od skupiny pryč. Posádka jej bohužel nemůže nalézt a navíc jim jejich senzory hlásí, že je mrtvý. Musí tedy odletět bez něj. Celá kniha tedy sleduje Marka, jak se snaží na Marsu přežít, než pro něj dojede záchranná loď. Ale nebude to tak jednoduché.

  I tato kniha byla zfilmována, povedeně. Film je fakt skvělý, v hlavní roli s Mattem Damonem. V knize najdete hodně technických pojmů a termínů, a pokud se tomuhle chcete vyhnout, doporučuji si pustit aspoň film. Tam těch technických termínů není tolik. Pokud vám to ale nevadí a rádi se případně něco přiučíte, tak knihu určitě zkuste.

Rozpáral jsem Martinezovo lůžko, vytáhl z něj jeden provázek a přilepil ho páskou na plášť roveru přes místa, kde budu vrtat. Ano, na lepící pásku je spolehnutí i v téměř úplném vakuu. Lepicí páska funguje kdekoliv. Lepicí páska je kouzelná a měla by se uctívat.

Marťan, strana 207

Více informací o knize Marťan najdete zde: Marťan Databáze knih.cz

 • Hvězdy nám nepřály – tuhle knihu a příběh Hazel-Grace a Augusta zná každý, ať už ve filmové, nebo knižní podobě. Příběh krátké, ale velké lásky dvou nemocných lidí. Young adult román o Hazel-Grace, která trpí rakovinou štítné žlázy, a Augustovi, který přišel o nohu díky osteosarkomu, což je druh kostních nádorů. Pokaždé u téhle knihy nebo u její filmové varianty bulím, i když jsem to četla už několikrát (a viděla.) Dokonce mám i audioknihu, která mě ale zklamala, protože jsem zjistila, že je zkrácená a některé scény v ní chybí, což u prodejce audioknihy nebylo uvedeno. Nechybí tam toho moc, většinou jsou to jenom drobnosti, ale člověka to fakt zamrzí, když zjistí že určité úryvky v audioverzi chybí. Pokud jste tedy knihu ještě nečetli, zde doporučuji právě papírovou verzi před audioknižní, abyste o kousek příběhu nepřišli.

  Velkým pozitivem u této knihy je, že její filmová varianta není až tak moc rozdílná od knižní, jako to u jiných knih bývá. Ve filmu se docela striktně drželi knihy, za což u mně mají obrovský palec nahoru.

„Miluju tě a nehodlám si odpírat prostý potěšení říkat pravdu. Miluju tě a vím, že láska je jenom výkřik do prázdna a že nevyhnutelně přijde zapomnění, že jsme všichni odsouzení k záhubě a nastane den, kdy se všechno naše snažení obrátí v prach, a vím, že slunce pohltí jedinou zemi, kterou kdy budeme mít, a miluju tě.“

Hvězdy nám nepřály, strana 120

Více informací o knize Hvězdy nám nepřály najdete zde: Hvězdy nám nepřály Databazeknih.cz

 • Jediné pravé lásky – poprvé jsem tuto knihu četla v elektronické verzi, následně jsem ji dostala jako dárek na Audiotéce v audiopodobě, a ve finále jsem se do ní tak moc zamilovala, že jsem si ji koupila domů – kamarádka a bloggerka Lucka z blogu Luciina zašívárna ji prodávala za pár kaček, tak jsem neodolala a poskytla jí nový domov. Kdo by nevěděl, o čem tato kniha je – Jediné pravé lásky jsou romantickým příběhem 3 lidí – hlavní hrdinkou je Emma, mladá progresivní žena, trochu volnomyšlenkářská, která se na střední škole zamilovala do Jesse, vybudovala si s ním společný život a procestovali spolu svět. Nakonec se i vzali, jenže přesně v den jejich prvního výročí manželství se jeho vrtulník zřítil do oceánu. Emma se po tomto hrůzném zážitku vrátí zpět k rodičům a začne pracovat v jejich malém knihkupectví. Po nějaké době se začne scházet se Samem, kamarádem ze školy. Konečně po té hrůzné nehodě je Emma tak nějak „poskládaná“ dohromady a začne nový život. Ale štěstí netrvá věčně a zdárně poklidný nový život přetrhne nečekaná novinka – Jesse přežil a vrací se domů! A Emma teď stojí před obrovským dilema – vybere si ztraceného manžela, kterého oplakala, nebo si vybere svého snoubence Sama, který jí pomohl se ze všeho dostat?

  Kniha je úžasná, obrečela jsem ji několikrát a strašně ráda se k ní vracím, když mám splín nebo depku. Pokud hledáte knihu, nenáročnou a krásnou, rozhodně sáhněte po této!

Myslím si, že snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez – nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc, než kterákoli jiná. Okamžik, který vytvoří předtím a potom.

Jediné pravé lásky, strana 13

Více informací o knize Jediné pravé lásky najdete zde: Jediné pravé lásky Databazeknih.cz

Doufám, že se vám první část takové „minisérie“ líbila!

S láskou

Knihomol věčně s hlavou v oblacích, milovník seriálů, cestování a gumových medvídků. Amatérský pisálek, který by chtěl jednou vydat knihu. A hlavně - potrhlý podivín. Vše v jednom dárkovém balení. :)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.